Hlavní navigace

Uchem jehly – nedělní podvečerní talk show na ČT2

[Tisková zpráva] Významné a zajímavé osobnosti z dosud neznámého úhlu pohledu představuje nový cyklus České televize nazvaný Uchem jehly. S lidmi, kteří ve své profesi a zálibách dosahují mimořádných úspěchů, výsledků a popularity, a přitom nezapomínají na duchovní rozměr lidského života, se diváci ČT2 mohou setkávat vždy v neděli vpodvečer.

Sdílet

Uchem jehly je nová talk show, v níž se střídají dva moderátoři: evangelický farář Pavel Klinecký a Zbigniew Czendlik, který vede katolickou faru v Lanškrouně. Pořad vzniká v Centru náboženské tvorby brněnského televizního studia. „Oslovili jsme dvě velmi charismatické osobnosti, aby do žánru talk show vnesly nový způsob tázání a tím, doufejme, také zajímavé odpovědi hostů. Pánové Czendlik a Klinecký nejsou profesionálními moderátory, umí ale otevírat lidská srdce,“ říká šéfdramaturg Patrick Diviš.

Pořad patří do kategorie těch, kterými chtějí lidé z Centra náboženské tvorby oslovovat nejen věřící diváky. Cílem je motivovat diváky k dobrému a přinášet naději, vsazovat aktuální témata duchovního života do širších souvislostí a obecných rámců, představovat tradiční a osvědčená etická a hodnotová schémata a prezentovat současné trendy v oblasti duchovního života a kultury. „Přitom nezapomínáme na snahu o posilování respektu k duchovnímu bohatství minulosti i současné doby, ke každé lidské osobnosti, k právům lidí nejrůznějším způsobem handicapovaných i úctu k hodnotám menšin,“ dodává Patrick Diviš.

V nejbližším dílu pořadu Uchem jehly vysílaném 30. ledna v 17.15 si bude Pavel Klinecký povídat s novinářem, komentátorem deníku Mladá fronta DNES, spisovatelem Martinem Komárkem, synem bývalého politika a prognostika Valtra Komárka. Jejich rozhovor se bude týkat nejen soukromého života a ožehavých otázek, které přináší novinářská praxe, ale dotkne se i víry v existenci Boha. Martin Komárek, je totiž autorem knihy plné provokativních otázek, která má název Bůh nezná budoucnost? O týden později, 6. února, přivítá Zbigniew Czendlik herce a režiséra Jiřího Stracha. Na povídání Pavla Klineckého s hercem, režisérem, podnikatelem a senátorem Tomášem Töpferem se pak diváci mohou těšit v neděli 13. února. Z hostů dalších připravovaných dílů jmenujme například hudebníka Petra Jandu a zpěváka Láďu Kerndla.