Hlavní navigace

Údajné rozhodnutí ATO o výběru vítěze tendru na měření sledovanosti v letech 2013 až 2017 je protiprávní

[Tisková zpráva] Údajné rozhodnutí ATO, kterým mělo být dnes rozhodnuto o vítězi tendru na měření televizní sledovanosti v letech 2013 až 2017, považuje TV Nova za protiprávní a bude se tomuto rozhodnutí bránit všemi právními prostředky.

Sdílet

Praha, 23. listopadu 2011 – Některá média dnes navečer informovala, že jednatelka ATO Vlasta Roškotová dnes údajně podepsala, jakožto statutární orgán ATO, rozhodnutí o výběru nabídky na měření televizní sledovanosti pro léta 2013 až 2017. Pokud by tomu tak bylo, upozorňuje TV Nova, že takovýto krok jednatelky Roškotové učiněný za ATO by byl flagrantním porušením závazné Dohody mezi ATO a jejím členy o právech a povinnostech ATO a řádných členů ATO při výběru nového realizátora projektu elektronického měření sledovanosti televizního vysílání v České republice. Proti takovému protiprávnímu kroku jednatelky Roškotové a případně ATO je TV Nova připravena se bránit všemi dostupnými prostředky, včetně nároku na náhradu související škody.

V souladu s Dohodou je totiž k rozhodnutí o vítězi tendru potřeba souhlasu všech řádných členů ATO, včetně TV Nova. TV Nova však již dříve dne 21. září 2011 svůj souhlas s výběrem Mediaresearch jako vítěze tendru k písemnému návrhu jednatelky ATO Roškotové odmítla udělit, v důsledku čehož došlo v souladu s Dohodou k zamítnutí společnosti Mediaresearch jako vítěze tendru. Na tyto skutečnosti již dříve TV Nova písemně upozornila jak ATO, tak všechny jeho řádné členy. Všichni tito členové jsou si tedy vědomi, že o této věci bylo v rámci ATO již dříve v souladu s Dohodou zamítavým způsobem rozhodnuto a jakékoli úkony případně směřující k revokaci tohoto výsledku jsou přímým porušením Dohody.

„Pokud se tedy jednatelka Roškotová jménem ATO přes výše uvedené skutečnosti pokusila vyhlásit Mediaresearch vítězem tendru, dopustila se flagrantního porušení Dohody a překročení svého mandátu a jednala dokonce v rozporu s předchozím písemným stanoviskem právního zástupce ATO,“ říká Jan Andruško, generální ředitel TV Nova.

TV Nova je výše uvedenými skutečnostmi znepokojena a konstatuje, že uvedený krok jednatelky Roškotové může vést k destabilizaci ATO a projektu měření sledovanosti televizního vysílání v České republice, a to ve chvíli, kdy TV Nova nabídla na valné hromadě ATO řešení dosavadní patové situace, které by umožnilo zachování společného projektu měření a další existence ATO, tedy okamžité zrušení tendru a vyhlášení tendru nového.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).