Hlavní navigace

Udělejte trochu pro životní prostředí: produkty Siemens Gigaset snižují spotřebu energie

[Tisková zpráva] Společnost Siemens Home and Office Communication Devices (SHC) převádí většinu svých bezšňůrových telefonů a širokopásmových přístrojů Gigaset na ECO DECT a ECO Broadband.

Sdílet

Tyto produkty označené speciálním logem jsou velmi energeticky účinné a mají funkce, které jim umožňují měnit vysílací výkon. Tento krok je součástí trvalého programu pro zlepšení životního prostředí, který je realizován nejen v produktech, ale i v celé společnosti – včetně výrobního závodu v německém Bocholtu. V září získal systém environmentálního managementu SHC certifikát DIN EN ISO 14001.

Celkový energeticky úsporný balíček zajišťuje výrazné snížení spotřeby energie napříč všemi cenovými třídami bezšňůrových telefonů ECO DECT a produktů ECO Broadband. Klíčovým aspektem je použití nového spínacího režimu dodávky energie, který spotřebovává o 60 procent méně energie než tradiční režim. Optimalizace displeje, inteligentní systém řízení nabíjení akumulátoru a funkce ECO DECT zajišťují, že bezšňůrové telefony Gigaset používají méně energie, a umožňují jejich delší pohotovostní dobu a délku hovorů.

Bezšňůrové telefony, například Gigaset A160, A260, AL140, E360, C470 společně s verzemi obsahujícími telefonní záznamník nebo ISDN, automaticky sníží vysílací výkon téměř na nulu, pokud se používá jen jedno sluchátko a pokud je uloženo v základně. Telefony jako Gigaset C470, SL370, SL560 a jejich varianty s telefonním záznamníkem, ISDN nebo IP také nabízejí nový ECO režim. Aktivací režimu ECO v menu sluchátka se vysílací výkon základny a sluchátka sníží o 80 procent, i když se používá několik sluchátek nebo sluchátko není uloženo v základně. Podobně jako tomu bylo v případě několika generací telefonů Gigaset, snižují všechna sluchátka automaticky vysílací výkon v závislosti na vzdálenosti od základny. Vysílací výkon je například při vzdálenosti osm metrů pouhých 15 procent.

V případě produktů ECO Broadband, jako jsou routery Gigaset SE366, SE361 a SE551 nebo ethernetový adaptér SE365 se může vysílací výkon WLAN přes uživatelské rozhraní upravit o 25, 50 nebo 75 procent – nebo také zcela vypnout.

Nejen produkty, ale všechny kroky v jejich výrobě a při nakládání s nimi jsou tak zodpovědné vůči životnímu prostředí a úsporné vůči zdrojům, jak je jen možné. Začíná to solidním designem, který neplýtvá materiálem, jenž je šetrný vůči životnímu prostředí. Výrobu zajišťují nejmodernější energeticky úsporné stroje. Obaly a zbytkový materiál jsou systematicky oddělovány a recyklovány. Design, velikost a recyklovatelné materiály obalů hrají další klíčovou roli. Co se týče logistiky zaměřujeme se na použití dopravních prostředků, které nepoškozují životní prostředí, jako jsou vlaky nebo lodě, a na účinné využití jejich nákladního prostoru. Na konci řetězce je servis. Zde se vyhýbáme zbytečné výměně součástek a přístrojů, a to díky individualizovanému procesu oprav. S veškerým zbývajícím elektronickým odpadem je řádně naloženo.

Jochen Eickholt, výkonný ředitel SHC, uvedl: „Těmito opatřeními aktivně přispíváme k ochraně životního prostředí a úspoře zdrojů a i nadále se zaměříme na tvorbu ještě lepší strategie pro ochranu životního prostředí, neboť ji chápeme jako důležitou součást kvality. Nevěříme, že efektivnost nákladů a ochranu životního prostředí nelze sloučit. Naopak – naše nejmodernější výrobní zařízení v Bocholtu ukazuje, že kvalita vyrobená v Německu může na světovém trhu dosáhnout trvalého úspěchu.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).