Hlavní navigace

U:FON DNES SLAVÍ PRVNÍ NAROZENINY

[Tisková zpráva] PRAHA, 14. května 2008 – Dnešní den má opravdu něco do sebe. 14. května se narodil Dante Alighieri, Paraguay se odtrhla od Španělska a na Novém Zélandu se odehrál první zápas v rugby. Ve stejný den se narodil i George Lucas, americký filmový režisér, který v roce 1977 prostřednictvím své ságy Hvězdné války ukázal (nejen) fanouškům sci-fi, jak by za několik desítek let mohl vypadat vesmír.

Sdílet

A přesně 14. května roku 2007, tedy 40 let po Hvězdných válkách, se na Zemi objevil první skutečný U:fon, v pořadí 4. český mobilní operátor. Přinesl řadu zajímavých produktů a služeb; mimo jiné mobilní internet, který na českém trhu vyhrává v poměru cena/výkon, a unikátní „bezdrátovou“ pevnou linku s nejnižším paušálním poplatkem na trhu společně s voláním v síti zdarma.

První rok byl pro 4. operátora opravdu náročný, neboť na nové zaměstnance čekalo budování celé společnosti, včetně tvorby administračních procesů, obchodních strategií a samozřejmě bezpočet hodin tvrdé práce na výstavbě sítě U:fon. S odstupem jednoho roku na trhu nabízí U:fon své hlasové služby třem čtvrtinám obyvatel ČR a Fofr internet je dostupný pro bezmála 60 % populace. Zajímavostí je v tomto případě fakt, že MobilKom jako první operátor Evropy spustil síť tzv. Revize A, která má na svědomí vyšší rychlost internetového připojení.

„Naše stávající hlasové a datové služby využívají již desítky tisíc spokojených klientů a letos se v naší nabídce objeví i mobilní hlas,“ říká Peter Hall, generální ředitel U:fona, a dodává: „Naším krédem je umožnit neomezenou komunikaci opravdu každému, a proto se naši potenciální zákazníci mají na co těšit."

U:fon od začátku nabízí služby s ohledem na finanční možnosti svých zákazníků, jejichž zájem o hlasové i datové tarify roste. U:fon se také profiluje jako cenově nejvýhodnější operátor českého trhu – mimo jiné jako jediný nabízí volání v rámci své sítě pro všechny zákazníky zdarma anebo nejvýhodnější vysokorychlostní mobilní internet v poměru cena/výkon.

Volání – výhodněji už jen těžko. Jestliže chce zákazník využít výhod volání s U:fonem, má na výběr ze tří variant U:fonova telefonu s voláním v síti U:fon zdarma. Pro časté volání U:fon nabízí U:fonův telefon za 296 Kč měsíčně, U:fonův úsporný telefon za pouhých 179 Kč měsíčně je tarifem s nejnižším paušálem na trhu pevných linek a konečně U:fon nabízí i svůj Úsporný telefon pro seniory, který přináší dotovaný přístroj za jednu korunu.

Volání s internetem – ideální spojení. Spojení volání a připojení k internetu si zákazníci mohou pořídit za 403 Kč měsíčně, což je cena shodná s poplatkem za používání pevné linky O2 Standard.

PTT. U:fonova vysílačka je první profesionální, dispečerem řízená digitální síť, která nabízí efektivní, bezpečné a komplexní řešení firemní komunikace. Díky vysílačce může být zákazník MobilKomu se svými kolegy nebo obchodními partnery neustále v kontaktu – levně, rychle a spolehlivě.

U:fon a mobilní datové služby. Mobilní datové služby nabízí operátor ve dvou rychlostních variantách. Ve své třídě válcuje mobilní U:fonův fofr internet konkurenci jak v rychlosti připojení, tak cenou. Stačí si vybrat jedno ze tří zařízení společně s tarifem U:fonův fofr internet za 594 Kč a druhý den je zákazník online!

U:fonův internet je nejlevnější neomezené připojení k internetu na českém trhu. Za 237 Kč měsíčně bez nutnosti platit hlasový paušál je vhodný pro základní používání internetu.

Co U:fon na planetě Zemi připravuje? U:fon se ve druhém roce bude snažit ještě více zatraktivnit nabídku služeb, rozšířit pokrytí a stát se plnohodnotným mobilním operátorem. Během léta přinese U:fon na trh mobilní hlasové služby. CDMA síť Mobilkomu nabízí ve srovnání s GSM vyšší dostupnost služby i v méně přístupných oblastech. S příchodem mobilní telefonie se U:fon stane plnohodnotným mobilním operátorem, čímž může výrazně zamíchat kartami na českém mobilním trhu.