Hlavní navigace

U:FONA VYSÍLAČKA ÚSPĚŠNĚ ZAVEDENA NA ČESKÉM TRHU

[Tisková zpráva] Praha, 14. dubna 2008 - Nová služba nejmladšího mobilního operátora U:fona, PTT vysílačka, byla úspěšně zavedena na český trh a doplnila tak jeho nabídku o komplexní řešení pro podnikatele z rozlišných sfér obchodu a služeb. Zároveň byl úspěšně odstartován projekt migrace (převodu) zákazníků MobilKomu z předchozí služby SmartNet. Jedná se o první profesionální celoplošnou službu digitálních vysílaček na bázi technologie Push-to-Talk (PTT) v České republice.

Sdílet

Firemní zákazníci MobilKomu mají možnost využívat výhody okamžité skupinové komunikace a být se svými kolegy nebo obchodními partnery v kontaktu levně, rychle a spolehlivě zmačknutím jediného tlačítka. U:fonova vysílačka spojuje efektivnost a rychlost analogových trunkových rádiových systémů s jednoduchostí a celoplošným dosahem služby PTT. Push-to-Talk umožňuje oboustrannou komunikaci mezi dvěma a více vysílačkami současně. Nemá nahradit klasické telefony, ale nabídnout další možnost, jak úsporně komunikovat s více osobami najednou.

U:fonova vysílačka funguje na platformě systému GoTA (Global Open Trunking Application) od ZTE Corp., kterou od roku 2004 využívají miliony uživatelů v Norsku, Rusku, Malajsii nebo Číně. Navíc díky využití technologie CDMA zaručuje služba vysokou přenosovou kapacitu a bezpečnost komunikace bez rušení jinými uživateli.

Digitalizace analogových vysílaček
MobilKom je současně provozovatelem analogové služby SmartNet. Se spuštěním U:fonovy vysílačky nabízí svým zákazníkům přechod na novou digitální technologii. Projekt migrace je rozdělen na několik etap. V první etapě využily možnost přechodu na digitální systém již téměř dvě třetiny firem. Další etapy migrace stávajících uživatelů jsou plánovány do konce roku.

To, že se U:fonova vysílačka stala zajímavou službou pro různá odvětví obchodu, nasvědčuje i růst počtu nových zákazníků. „Jako autopůjčovna potřebujeme být stále ve spojení s řidiči v terénu, kteří buď přistavují nebo vyzvedávají zapůjčená vozidla," komentuje podpis smlouvy s U:fonem Radek Vácha, executive manager Auto Palace Spořilov s.r.o.a dodává: „Jedním hovorem předám informaci všem divizím společnosti v Praze, Brně a Ostravě, čímž U:fonova vysílačka ušetří naší společnosti náklady za volání a čas, který můžeme věnovat své práci."

Dále je PTT vhodné pro práci bezpečnostních agentur . „Naše společnost zajišťuje celorepublikovou ochranu fyzických osob, ostrahu staveb a pevných objektů, ostrahu kamionové přepravy, zajišťování pořádkové služby na sportovních a kulturních akcích nebo pronájem a obsluhu plošin, a proto je vysílačka jedním z nejdůležitějších komunikačních kanálů našich zaměstnanců " informuje Miroslav Lipus, jednatel SERTON s.r.o. a dodává „U:fonova vysílačka je náš denodenní pomocník, který je zajímavý jak po technické stránce, tak i po finanční"

Není vysílačka jako vysílačka
Mezi tři základní komponenty U:fonovy vysílačky patří on-line dispečink, manažerská aplikace a uživatelský terminál. Manažerská aplikace umožňuje přehlednou správu vysílačkového parku, například tvorbu číslovacího plánu či možnost vytvářet a měnit strukturu komunikačních skupin včetně oprávnění uživatelů. Mezi další výhody aplikace patří záznam hovorů i s historií Operace. On-line dispečink umožňuje řídit komunikaci přes webové rozhraní, poslouchat a aktivně vstupovat do probíhajících hovorů.

Aplikace samozřejmě umožňuje také sledovat dostupnost jednotlivých uživatelů. Jako koncové zařízení byla vybrána elegantní vysílačka s funkcí mobilního telefonu ZTE G420. Tento přístroj kombinuje vysílačku s hlasovou a datovou komunikací. Telefon je navíc vybaven barevným displejem (65 tisíc barev), polyfonním vyzváněním, seznamem pro 300 kontaktů a modulem s datovým přenosem až 80 kbit/s.

Ceník služby
U:fonova vysílačka: 500 Kč (cena za měsíc bez DPH)
U:fonova vysílačka s internetem: 650 Kč (cena za měsíc bez DPH)
U:fonova regionální vysílačka: 400 Kč (cena za měsíc bez DPH)
U:fonova regionální vysílačka s internetem: 550 Kč (cena za měsíc bez DPH)
Vysílačka – přístroj (nedotovaná / dotovaná): 5999 Kč / 3499 Kč (ceny s DPH)
Regionální vysílačka – přístroj: 5999 Kč / 4499 Kč (ceny s DPH)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).