Hlavní navigace

U:FONOVY WEBOVÉ STRÁNKY MAJÍ NOVÉ FUNKCE: ZÁKAZNÍKŮM ŠETŘÍ ČAS I PENÍZE

[Tisková zpráva] PRAHA, 13. října 2008 – Pravidelná návštěvnost stránek www.ufon.cz je 90–100 tisíc unikátních uživatelů měsíčně. V září 2008 návštěvníci v průměru zhlédli téměř 680 tisíc stránek. Od začátku roku 2008, díky trvalé slevě z nákupu přes U:fonův eshop, zákazníci ušetřili dohromady přes milion korun. Novinky na portálu Ufon.cz – samoobsluha, tarifní kalkulačka a měřič rychlosti připojení k internetu – poskytují stávajícím i potenciálním zákazníkům U:fona ještě větší míru uživatelského komfortu a možnost spočítat si výhodnost U:fonových služeb.

Sdílet

Mezi nejoblíbenější části stránek patři Mapa pokrytí a sekce Pro mé zákazníky. Za jeden kalendářní měsíc se tyto stránky zobrazí téměř 200000krát. Na přední místa s vysokým počtem návštěv se řadí také eshop, který se v září 2008 zobrazil více než 106000krát. „Díky trvalé slevě 200 Kč při elektronickém nákupu v U:fonově eshopu ušetřili zákazníci U:fona dohromady přes jeden milion Kč. Podíl e-shopu na celkových prodejích se pohybuje okolo 10 %, což je opravdu vysoké číslo,“ komentuje výhody eshopu Lukáš Antoš, marketingový ředitel U:fona.

U:fonova samoobsluha
Po měsících testování mají zákazníci U:fona k dispozici zcela novou zákaznickou aplikaci – U:fonovu samoobsluhu. Díky této aplikaci se uživatel zdarma dozví vše o svém účtu, a to odkudkoli a kdykoli pouze prostřednictvím webového prohlížeče. Odkaz pro přihlášení do U:fonovy samoobsluhy je k dispozici na samoobsluha.u­fon.cz, z hlavní stránky www.ufon.cz a v sekci Pro mé zákazníky.

Co je součástí U:fonovy samoobsluhy?

 • Profil zákazníka – základní informace o zákazníkovi včetně fakturačních údajů
 • Přehled služeb – všechny produkty pro dané zákaznické číslo
 • Moje účty:
  • Informace o platbách
  • Vystavené faktury včetně možnosti reprintu
  • Aktuálně provolaná částka (pro hlasové i datové služby)
  • Detailní výpis hovorů
 • Seznam doplňkových služeb k produktům
 • Přehled aktivních služeb
 • Možnost aktivace pro produkty ve statusu „Ve zprovoznění“
 • Změna hesla pro komunikaci s U:fonem

U:fonova tarifní kalkulačka
Pokud se návštěvník stránek zajímá o to, kolik by mohl ušetřit, kdyby měl U:fona, stačí navštívit U:fonovu tarifní kalkulačku. Výsledkem výpočtu kalkulátoru jsou dva grafy s detailními popisky, kolik ušetří zákazník za měsíc (rok), pokud přejde k U:fonovi sám nebo pokud přejde k U:fonovi spolu s rodinou nebo přáteli. Výsledky jsou orientační, ale dávají zákazníkům dostatečnou představu o výhodnosti U:fonových mobilních hlasových služeb. „Je zřejmé, že při specifických kombinacích mohou nastat situace, kdy při daném vloženém vzorci chování je pro zákazníka vhodnější jeho stávající tarif. Pak samozřejmě potenciálním zákazníkům doporučujeme využít dosavadního poskytovatele mobilních služeb,“ říká o tarifním kalkulátoru Lukáš Antoš. Více informací naleznete na http://www.ufon­.cz/kalkulacka.

U:fonův měřič rychlosti
Pro případ, že si chce zákazník změřit rychlost připojení přes U:fonovo zařízení nebo pouze ověřit připojení svého poskytovatele, může využít další nové služby – U:fonův měřič rychlosti. Měření rychlosti downloadu probíhá tak, že apliakce provede test nanečisto s menším souborem o velikosti 70 kB, následně podle naměřených hodnot určí aplikace maximální velikost souboru pro stažení (maximálně 10 MB). Na zvolené velikosti souboru se pak měření provádí. Více informací na http://ufon.me­ricrychlosti.cz/.

„Jen za první týden měla U:fonova kalkulačku přes 2348 unikátních zobrazení a měřič rychlosti přes 1200 testů,“ popisuje zájem o nové aplikace Lukáš Antoš a dodává: „Jak je vidět z čísel, zájem o naše služby je opravdu vysoký. Doufáme, že nově spuštěné aplikace umožní návštěvníkům stránek větší uživatelský komfort a těm potenciálním snadnější rozhodování při pořízení U:fonových služeb. Další vylepšení stránek do budoucna samozřejmě plánujeme.“

O U:fonovi
U:fon je čtvrtý český mobilní operátor, který od loňského května nabízí rychlý a levný mobilní internet, bezdrátovou pevnou linku a digitální vysílačky. Letos v červnu U:fon spustil i mobilní hlasové služby. Společnost MobilKom, která síť U:fon provozuje, získala licenci na celoplošné vysílání v pásmu 410–430 MHz v roce 2006, což jí umožnilo vybudovat celoplošnou CDMA mobilní síť. www.ufon.cz