Hlavní navigace

Ukončení experimentálního digitálního vysílání ČT v multiplexu B

[Tisková zpráva] Česká televize končí s experimentálním digitálním vysíláním programů ČT v multiplexu B (kanál 46) v Praze a okolí. Vysílání programů ČT v multiplexu B umožnila Česká televize společnosti Czech Digital Group, a.s., v rámci experimentálního digitálního vysílání. Během pětiletého zkušebního období byly testovány základní možnosti, které digitální zemské vysílání nabízí.

Sdílet

Od 21. října 2005 provozuje Česká televize řádné digitální zemské vysílání programů ČT1, ČT2 a ČT24 v telekomunikační síti A, která byla pro programy České televize vyčleněna na základě rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu a po schválení Radou pro rozhlasové a televizní vysílání.

Digitální signál je v současné době dosažitelný na 25. kanálu v Praze a ve velké části středních Čech z vysílačů Praha – Město (Žižkov) a Cukrák. Příjem na vnější anténu je zhruba ohraničen městy: na severu Mladá Boleslav, na jihu Příbram, na východě Poděbrady a na západě Rakovník.

Od 22. prosince 2005 si mohou naladit digitální zemské vysílání v rámci multiplexu A také diváci v Brně a okolí na 40. kanálu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).