Hlavní navigace

Ulice běžela pro záchranu afrických goril

[Tisková zpráva] Herci nejoblíbenějšího denního nekonečného seriálu TV Nova Ulice si v sobotu 22. května 2010 nasadili gorilí masky a přidali se ke stovkám dobrovolníků, kteří se zúčastnili Běhu pro gorily – první charitativní akce svého druhu v ČR, zaměřené na podporu záchrany goril ve volné přírodě.

Sdílet

Praha 24. května 2010 – Sobotní charitativní akce nazvaná Běh pro gorily, která má ve světě tradici již od roku 2003 a jejíž výtěžek putuje na nákup vybavení pro africké strážce goril v Kamerunu, se zúčastnilo také několik herců nejsledovanějšího seriálu TV Nova Ulice. A tak si Aneta Krejčíková, Jana Birgusová, Anna Fixová, Šárka Ullrichová, Bianka Ištoková a Petr Buchta nasadili gorilí masky a zařadili se mezi dalších 250 dobrovolných účastníků charitativního běhu.

Dav „běžících goril“ odstartoval za doprovodu afrických bubnů z Pražského hradu a proudil na Staroměstské náměstí. Byl pro všechny kolemjdoucí zpestřením sobotního dne. Do cíle se herci Ulice dostali po několika málo desítkách minut. Šárka Ullrichová, která patřila k nejrychlejším závodníkům na trati vůbec, k této akci dodává: „Až na to škobrtnutí na startu, kdy mě zlobila maska gorily, se mi běželo skvěle. Jsem teď v dobré formě, kromě jiných sportovních aktivit chodím také běhat, což jsem dnes zúročila.“