Hlavní navigace

Ulice je přihlášena do mezinárodní prestižní soutěže odbornou epileptologickou společností EpiStop! Získá Ulice cenu Epilepsy 2011 za zvyšování povědomí o epilepsii?

[Tisková zpráva] Oblíbený seriál TV Nova Ulice je přihlášen do mezinárodní prestižní soutěže o novinářskou cenu, kterou každoročně vyhlašuje IBE (International Bureau from Epilepsy). Cena je udělována nezávislou porotou a vyhlašuje se jedenkrát do roka pro projekty, které pomáhají zvýšit povědomí o epilepsii a přispívají k porozumění tomuto onemocnění veřejností.

Sdílet

Praha, 12. prosince 2011 – Dějová linka Františka Lišky, chlapce nemocného epilepsií, kterého ztvárňuje jeden z nejnadanějších českých dětských herců Matyáš Valenta, přirozenou formou informuje diváky o této nemoci a na běžných příkladech ukazuje každodenní život nemocných.

Předsedkyně Občanského sdružení EpiStop MUDr. Jana Zárubová aktivity seriálu Ulice podporuje:: “Je mi potěšením požádat o spolupráci při nominaci dílů seriálu Ulice o novinářskou cenu pro rok 2011 pro pořady, které se významnou měrou zasloužily o pravdivé informování široké veřejnosti o onemocnění epilepsií a přispěly k odstranění mýtů a pověr, které jsou s touto nemocí spojovány“.

Michal Reitler, výkonný producent seriálu Ulice, dodává: „Chceme divákům předkládat realitu tak, jak ji znají. A do běžného života samozřejmě patří i nemoci, Epilepsie patří k relativně rozšířeným onemocněním, proto jsme se rozhodli do děje zakomponovat právě člověka nemocného epilepsií. Stejným způsobem se snažíme upozorňovat například i na problematiku domácího násilí.“

Získá Ulice letošní cenu v kategorii Broadcast? Jak byla Ulice úspěšná v silné mezinárodní konkurenci, se dozvíme v únoru. Bylo by to první ocenění, tohoto druhu, které by putovalo do České republiky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).