Hlavní navigace

Ulice již potřetí přivítá podzim

[Tisková zpráva] Denní seriál Ulice se po prázdninách vrací na obrazovky TV Nova. Nejprve se diváci mohou těšit na letní romantickou komedii na motivy seriálu Ulice, nazvanou Ulice: Zlatá muška, kterou Nova vysílá v neděli 2. září 2007 od 20:00. Od 3. září poběží každý všední den od 18:25 nové díly třetí sezóny. Novinkou jsou reprízy všech dílů seriálu, které diváci mohou sledovat každý všední den dopoledne. Dalším překvapením jsou zbrusu nové internetové stránky, které jsou výrazně modernější, interaktivní a plné zajímavých informací o seriálu.

Sdílet

Ulice: Zlatá muška
Již tuto neděli, 2. září 2007, ve 20:00 se diváci mohou těšit na návrat oblíbeného denního seriálu Ulice. Třetí sezóna odstartuje letní romantickou komedií na motivy seriálu Ulice. Ve filmu nazvaném Ulice: Zlatá muška ztvárnili hlavní role Hana Maciuchová a Rudolf Hrušínský, tedy profesorka Miriam Hejlová a Vlastimil Pešek. Stejně jako ve skutečnosti, tak i v Ulici vrcholí léto a Vlastimil Pešek chystá výzkumnou Avii, aby paní profesorku Hejlovou pozval na romantický prázdninový výlet. Všechno má dokonale naplánované, jenže moderní doba skýtá nejrůznější úskalí a tak je brzy třeba vyměnit pohodlný penzion za nuzné lůžko v Želvě a pozměnit vymyšlenou trasu. Nečekaná překvapení a rostoucí porozumění obou cestovatelů ale změní zprvu děsuplné dobrodružství v kouzelnou a zajímavou vyjížďku.

Zatímco Miriam září radostí z poznávání nových míst a lidí, její syn Jarda Hejl se snaží organizačně propojit zahraniční služební cestu do Německa s hlídáním malé Kačenky, s níž na pár dní zůstal doma sám. Pomocnou ruku mu nabídne kapitán Bařinka s vyleštěnou Škodou 1000 MB, jenž ochotně poslouží jako řidič i Kačenčin opatrovník. Na pracovně-odpočinkovou cestu s sebou rádi přiberou i Aleše Rádla, vášnivého rybáře. Zlatá muška – tradiční rybářská soutěž – se totiž shodou okolností koná právě poblíž německých hranic. Netrvá dlouho a tři muži a nemluvně vyrážejí na cestu, aby si zarybařili, zrekreovali se, a ještě splnili Jardovy pracovní povinnosti. Všechno zní ideálně, jen si ale představte jednoho důchodce a dva svobodné třicátníky s temperamentní holčičkou. Hodila by se pomoc zkušené matky a pedagožky Miriam, jenže ta má úplně jiné starosti. A co Zlatá muška? I na tu dojde…

3. sezóna seriálu Ulice:
Od 3. září 2007 se seriál Ulice vrací na obrazovky každý všední den v 18: 25 s novými díly třetí sezóny. Zde na diváky čekají jak oblíbené stálice, tak nové postavy, které často s děním v Ulici pořádně zamíchají.

Nové postavy v Ulici:
Jakub Elliot (13 let), Richard Zevel – Syn Tamary Elliot (Markéta Hrubešová) je sympatický a férový kluk s bujnou fantazií, který právě prochází nelehkým obdobím puberty. To s sebou přináší mimo jiné také občasné návaly vzdoru, snahu dělat věci po svém či úsilí o prosazení se v okruhu blízkých lidí, aby ho konečně začali brát jako svého rovnocenného partnera.

Hynek Urban (35 let), Roman Vojtek – Za tímto bývalým vrcholovým sportovcem, který se stane trenérem v Oldově novém fitku, se nejedna žena pokradmu ohlédne. Hynek je totiž sympaťák každým coulem – hezký, milý, mužný, s postavou jako Diskobolos, a k tomu všemu ještě i charakterní a citlivý. Prostě ideál, o jakém ženy sní. Ten, kdo Hynka nezná, ho vzhledem k jeho vizáži okamžitě zařadí mezi povrchní ranaře, kteří se s ničím příliš dlouho nepářou a nad ničím ani příliš dlouho nepřemýšlejí. Jen pár lidí z jeho nejbližšího okolí ví, že za atraktivním zevnějškem sportovce se skrývá jemná a vnímavá duše toužící po harmonickém vztahu…

Věra Hádková (46 let), Jana Krausová – Na první pohled diamantově tvrdá osobnost, jíž je cizí jakákoliv empatie či laskavost. Ona sama potřebuje ke svému „bezchybnému“ fungování pevný řád, jenž je také jejím jediným opěrným bodem, když se jí něco nedaří. Potom vystupuje ještě chladněji a uzavřeněji než obvykle, aby tak zamaskovala vlastní nejistotu i neschopnost smířit se s domnělou porážkou. Ve skutečnosti si totiž nikdy nepřipustí, že by to, co dělá, mohlo být špatně.

Miloslav Stárek (71 let), Stanislav Zindulka – Na první pohled vypadá jako lázeňský švihák či sňatkový podvodník. Tento dojem ještě více posílí i jeho uhlazené a společenské chování – ženy jím jsou doslova uneseny. Miloslav Stárek je prostě pravým elegánem ze staré školy, proto není divu, že když se objeví v Ulici, aby navštívil paní Nyklovou, svou známou z lázní, vzbudí nemalý rozruch.

Simona Bláhová (Simča) (43 let), Pavla Tomicová – Nová kadeřnice v ulici. Málokdo jí řekne jinak než Simča, protože je živlem, který okamžitě opanuje celý prostor, v němž se právě nachází. Její energická povaha však vzbuzuje v ostatních lidech rozporuplné pocity – buď jim je okamžitě sympatická a ihned se spřátelí, anebo jí – pro její přímočarost, prořízlou pusu či poněkud netradiční způsoby chování – nemohou přijít na jméno. Přestože působí jako tvrďačka, která je se vším okamžitě hotová a kohokoliv během chvilky srovná do latě, ve skutečnosti bývá stejně nejistá jako kdokoliv z nás…

Richard Zajíček (Ríša) (43 let), Tomáš Valík – Nový zaměstnanec firmy Království hraček a nový souputník Hrihorije Lisečka (Alexandr Minajev), s nímž bude sdílet ubytovnu. Tak trochu rozporuplná osobnost, která velmi snadno navazuje kontakt s lidmi, dokáže je okouzlit, a pak toho i v maximální míře využít pro své záměry. Už pěknou řádku let si životem jen tak proplouvá bez jakýchkoli ambicí či závazků. Občas se někde usadí i o něco déle, jenže pak obvykle vyvede nějaký průšvih a raději vezme do zaječích, než aby nesl následky. Skvěle to umí s ženami či s nadřízenými, protože ví, jak se jim zalíbit…

Reprízy Ulice:
Každý všední den před polednem se diváci mohou těšit také na reprízy již odvysílaných dílů Ulice. Již 3. září v 10:30 odvysílá televize Nova pilotní díl první sezóny, bezprostředně po něm bude následovat díl první.

Nový web seriálu Ulice:
Novinkou jsou také nové internetové stránky oblíbeného seriálu. Fanoušci je mohou navštívit prokliknutím políčka Ulice na domácím webu televize Nova (www.nova.cz).

Nový web Ulice, který získal výrazně modernější design, je pestrý, interaktivní, plný zajímavých informací o seriálu, o postavách, které v něm vystupují, ale také o dění v zákulisí. Novinkou jsou především multimediální a interaktivní rubriky. V Multimédiích najdete kupříkladu nové fotografie, videosestřihy k jednotlivým epizodám či videa nejlepších scén a hlášek.

Změny internetových stránek Ulice jsou patrné již na první pohled. Každý den na nich uživatelé objeví něco nového – nejčerstvější zprávy, aktuální upoutávky, obsahy právě odvysílaných epizod, fotografie apod.