Hlavní navigace

Ulice slaví a naděluje

[Tisková zpráva] U příležitosti startu 5. jubilejní sezóny pořádá denní nekonečný seriál Ulice charitativní módní přehlídku s dražbou modelů předních českých návrhářek. Luxusní modely předvedou hlavní hvězdy Ulice. Výtěžek z dražby půjde na podporu neziskové organizace Bílý kruh bezpečí, pomáhající mimo jiné obětem tzv. stalkingu, který zažívá i jedna z hlavních seriálových postav.

Sdílet

Praha 11. září 2009 – V netradiční a jedinečné roli modelů se představí hvězdy seriálu Ulice, jako je Hana Maciuchová, Rudolf Hrušínský, Ilona Svobodová, Ljuba Krbová, Patricie Solaříková, Jaroslava Obermaierová, Václav Svoboda, Matyáš Valenta a další. Herci předvedou modely návrhářek skupiny Czech Fashion Centre Ivany Follové, Hany Stocklassové, tvůrčí dvojice Alexandry Pavalové a Ivany Šafránkové, Martiny Nevařilové a Hany Havelkové. Módní přehlídka bude zakončena dražbou pěti z předváděných modelů.

Výtěžek z dražby poputuje na podporu pomoci obětem stalkingu, tedy nebezpečného, úmyslného a dlouhodobého pronásledování, vyhrožování, ničení majetku a fyzického ataku, a v nemalém procentu také na pomoc obětem napadaných třetích osob, jako jsou příbuzní, kolegové či známí oběti. Dvě procenta případů stalkingu končí smrtí. Podle studií, provedených v USA, je tento problém poměrně rozšířený, s nebezpečným pronásledováním se setkalo 10 procent populace. Stalking na vlastní kůži zažívá také jedna z hlavních hrdinek seriálu Ulice – Jitka Farská (Ilona Svobodová).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).