Hlavní navigace

Úložná zařízení HP pomáhají s výzkumem chování buněk a vývojem nových léčebných metod

[Tisková zpráva] Praha, 26. října 2009 – HP oznámilo zahájení spolupráce s centrem Systems Biology Ireland (SBI) na výzkumu z oblasti biologie, zaměřeného na hledání a poskytování nových způsobů, jak s využitím nejnovějších počítačových řešení a matematických operací pochopit a rozšířit vnímání, znalosti i možnosti biologického oboru. Centrum Systémové biologie je součástí dublinské univerzity Trinity College Dublin v Irsku.

Sdílet

Výzkumný program SBI z oblasti systémové biologie, který svými širokými možnostmi využití výrazně podporují technologie HP z oblasti vysoce škálovatelných storage řešení, se snaží rozluštit složité reakce buněk pomocí modelů předpovídajících možné varianty biologického chování.

Moderní přírodní vědy zaměřené na výzkum života jsou velmi náročné z hlediska datového toku. Generují značné množství informací, které se může podařit získat v jediném okamžiku a musejí být spolehlivě uloženy, roztříděny a přístupné pro pozdější zpracování. SBI používá datová úložiště s kapacitou v řádu petabajtů (1 petabajt = 1 000 terabajtů) v rámci systému HP StorageWorks 9100 Extreme Data Storage (ExDS9100), který maximalizuje efektivitu výzkumu a souvisejících procesů.

„Výzkum prováděný v centru SBI se snaží pomáhat zejména při vývoji nových způsobů léčby onemocnění, včetně různých druhů rakoviny, na buněčné úrovni, a jeho cílem je sestavení kvalitnějších, rychlejších a efektivnějších léčebných metod pro pacienty,“ řekl David Medina, vedoucí oddělení HP Life Sciences and Pharma Segment. „HP ExDS9100 pomáhá společnosti SBI s efektivnějším řízením výzkumu a zásadně snižuje složitost systému i provozní náklady.“

Řešení HP ExDS9100 umožňuje zákazníkům snadno spravovat velké množství dat, ušetřit prostory nutné pro provoz datových center a výrazně snížit náklady související s jejich provozem. Zákazníci, kteří podobně jako společnost SBI vyžadují nejvyšší úroveň škálovatelnosti, mohou při maximálním vytížení HP ExDS9100 zpracovávat datový tok z až 16 blade serverů HP BladeSystem c-Class, přičemž každý může pracovat s úložnou kapacitou stovek terabajtů. HP ExDS9100 ušetří rovněž čas potřebný pro nezbytnou administraci a správu prostřednictvím jednoduchého uživatelského rozhraní, které poskytuje komplexní přehled o výkonnosti či aktuálním využití úložné kapacity jednotlivých serverů a datových úložišť v rámci systému.

„Další fáze objevů v biomedicínském výzkumu bude bezesporu vycházet ze spojení informačních technologií, matematických výpočtů, chemie, modelování a biologie,“ řekl profesor Walter Kolch, vedoucí centra Systémové biologie na universitě Trinity College Dublin. „HP dlouhodobě a spolehlivě pokrývá naše požadavky na zvyšování úložné kapacity a dokonale pochopilo požadavky potřeby našeho oboru i výzkumu. Díky spolupráci s HP a dalšími organizacemi z celého světa můžeme výrazně urychlit naše výzkumy a snížit dobu nutnou k vývoji nových léků a léčebných metod až o několik let.“

Výzkumný program SBI je výsledkem spolupráce mezi průmyslovými a akademickými organizacemi, mezi něž patří například společnosti Agilent Technologies, Ark Therapeutics, HP, Protagen AG, Science Foundation Ireland, Servier, Siemens Ireland či univerzita Trinity College Dublin.

O společnosti HP
HP, největší technologická společnost světa, zjednodušuje používání technologií jednotlivcům i firmám prostřednictvím portfolia tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).