Hlavní navigace

Ultratenká optická mechanika ASUS

[Tisková zpráva] ASUS představil DVD mechaniku Extreme Slim External DVD-RW, která vyniká 14 milimetrů úzkým tělem a nízkou hmotností a nezaostává ani funkcemi a parametry. Mechanika s povrchovou úpravou z leštěného hliníku je vhodná pro uživatele přenosných počítačů, k nimž se připojuje prostřednictvím USB portu, který se zároveň stará o její napájení.

Sdílet

Tenký a praktický
ASUS kladl při návrhu této mechaniky hlavní důraz na design. Extrémně tenký a kompaktní obdélníkový tvar potěší všechny, kteří potřebují zařízení často přenášet. Zásluhou 14 mm profilu a lehké konstrukci se totiž vejde do každé tašky. Povrchová úprava z leštěného hliníku dodává mechanice elegantní a stylový vzhled.

Mechanika Extreme Slim External DVD-RW poskytuje celou řadu funkcí a vysokou spolehlivost. Nabízí čtení i zápis DVD a CD s podporou všech důležitých formátů. Umožňuje libovolnému počítači s operačním systémem Windows čtení i zápis DVD, což ocení obzvláště uživatelé netbooků, které nedisponují vestavěnou optickou mechaniku.

Kromě kompaktnosti a snadné přenositelnosti má Extreme Slim External DVD-RW další výhody. Využívá rozhraní USB 2.0, a po připojení nejsou požadovány žádné ovladače ani instalace. Zařízení nevyužívá napájecí adaptér, ale napájí se přímo z počítače pomocí přibaleného USB kabelu, což usnadňuje použití na cestách.

Technické parametry
Číslo modelu: 90-XB1300DR00010-
Maximální rychlost zápisu: DVD-RAM 5X/DVD±R 8X, DVD+R DL 6X/DVD+RW 8X, DVD-R DL 6X/DVD-RW 6X, CD-R 24X/CD-RW 16X
Maximální rychlost čtení: DVD-RAM 5X/DVD+RW 8X, DVD±R DL 4X/DVD-RW 8X, DVD±R 8X, CD-R 24X/CD-RW 24X
Podporované operační systémy: Windows 2000 Professional, Windows XP, Windows Vista a Windows 7
Rozhraní: USB 2.0
Vyrovnávací paměť: 1 MB
Hmotnost: 320 g
Rozměry: 141×143×14 mm
Obsah balení: mechanika ASUS Extreme Slim External DVD-RW (s kabelem USB Y-split), průvodce rychlým startem

Vlastnosti produktů a technická specifikace se může bez předchozího upozornění změnit. Pro vice informací navštivte www.asus.com.

O společnosti ASUS
Společnost ASUS je přední společností nové éry digitálních technologií, do jejíhož portfolia patří notebooky, netbooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, stolní počítače, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2009 celkově 7,5 miliard amerických dolarů a počet ocenění v roce 2009 stoupl na 3 268. Společnost ASUS již 12 let nepřetržitě figuruje v přehledu nejúspěšnějších světových společností časopisu Business Week „Info Tech 100“.