Hlavní navigace

Podle Unibetu by prodej Seznamu.cz vynesl balík nejen Lukačovičovi

[Tisková zpráva] (Londýn/Praha 10. 4. 2008) – První dubnový den se v médiích objevila zpráva o chystané změně majoritního akcionáře v internetové továrně na peníze Seznam.cz. Ačkoli prý šlo jenom o „kachnu“, v internetové branži se stále šeptá o možném obchodu roku.

Sdílet

Hlavní majitel portálu Ivo Lukačovič sice hned prohlásil, že šlo jen o aprílový žert, ekonomičtí komentátoři ale přesto dál nevylučují, že by kontrolní balík letos skutečně mohl ovládnout nový akcionář.

Pokud by k prodeji došlo, podle různých odhadů by si Lukačovič přišel na obrovský balík peněz. Nejenom on. Na prodeji Seznamu mohou vydělat také sázkaři. „Změní internetový portál Seznam.cz do konce června hlavního majitele?“ ptají se bookmakeři sázkové kanceláře Unibet.

Prodej do konce školního roku vynese sázkaři pětinásobek vložené sumy, pravděpodobnost, že největší internetový portál v Česku majitele nezmění je oceněna kursem 1,14:1. „I když ohlášený prodej Seznamu vypadá jako docela podařená fáma, poté, co došlo k prodeji Centra a Atlasu asi nic na českém internetu není nemožné,“ vysvětluje bookmaker Unibetu Lukáš Vincent. „Zatím spíše věříme Ivu Lukačovičovi, že se svého dítěte nebude chtít zbavit,“ dodává.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).