Hlavní navigace

Unicorn holding v roce 2005 opět razantně rostl

[Tisková zpráva] Skupině společností Unicorn, přednímu poskytovateli komplexních služeb v oblasti vývoje informačních systémů, se podařilo v uplynulém roce opět výrazně růst. Obrat dosáhl 779 milionů Kč, což představuje nárůst o 26% oproti 618 milionům v předchozím roce.

Sdílet

Většinu příjmů skupiny společností Unicorn tradičně zajistil sektor služeb tvořící 84% obratu (654 milionů Kč). K celkovému výsledku přispěl prodej softwarových licencí 5% (39 milionů Kč), prodej hardware 6% (47 milionů Kč) a ostatní činnosti 5% (39 milionů Kč).

Na úspěšném hospodářském výsledku se podílela i celkově příznivá situace na domácím ICT trhu. Předpoklad jeho dalšího růstu v letošním roce dává dobré vyhlídky i do budoucna. Unicorn plánuje další nárůst v roce 2006 a očekává dosažení obratu 1 miliardy korun.

V loňském roce jsme se podíleli na řadě rozsáhlých projektů ze sektoru bankovnictví, pojišťovnictví, obchodu, služeb, průmyslu a telekomunikací, řekl Vladimír Kovář, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Unicorn. Mezi naše klíčové zákazníky patří zejména Česká spořitelna, Komerční banka, Česká pojišťovna, ČEPS, Tatrabanka, Škoda Auto a Siemens.

Nadále se budeme soustředit na naší hlavní činnost – vývoj a nasazování moderních informačních systémů pro významné společnosti jak z oblasti komerční sféry, tak i z oblasti státní správy.

V uplynulém roce 2005 společnost Unicorn zrealizovala 78 projektů v oblasti zakázkového vývoje softwaru, 42 team-leasingových projektů, 25 projektů v oblasti konzultací a 57 v oblasti servisu a podpory.