Hlavní navigace

Unie posluchačů se představuje

[Tisková zpráva] Praha, 1. prosince 2008 – Na české scéně autorských organizací se objevil nový, unikátní subjekt. Je jím Unie posluchačů – autorská organizace posluchačů České republiky. Jde o první organizaci, která se rozhodla chránit zájmy konzumentů kultury.

Sdílet

Chráníme i vaše práva
Naším cílem je zajistit posluchačům stejná práva jaká mají hudebníci, interpreti a jako poslední i mistři zvuku. Pouze díky jejich potlesku, pískotu, či dokonce jásotu mají koncerty a jiné kulturní akce tu správnou atmosféru. Tím se stávají nezbytnou součástí uměleckého výkonu a vzniká jim tak nárok na autorskou odměnu.

Jak fungujeme?
Unie posluchačů má stanovený sazebník, kterým se řídí při stanovování výše autorských poplatků. Ten naleznete spolu s dalšími informacemi na našich stránkách – www.unieposlucha­cu.cz. Členem Unie posluchačů hájí práva až deseti milionů českých posluchačů a diváků. Budeme ale rádi, pokud se nám na sebe jednotliví posluchači zašlou kontakt nebo se zaregistrují ve fóru na našich internetových stránkách. V něm naleznou nejen dostatek prostoru pro vyjádření svých názorů nejen na fungování Unie posluchačů, ale také na fungování ostatních autorských organizací. Unie posluchačů tímto diváky, posluchače a další návštěvníky kulturních akcí vyzývá, aby o svých návštěvách informovali jak nás prostřednictvím výše zmíněného fóra, tak i přímo ostatní autorské organizace. Jednoduše z každé akce, které se zúčastníte, zašlete fotografii sebe sama (nejlépe jak tleskáte nebo se jinak aktivně projevujete) i na e-mailové adresy všech autorských organizací v České republice.

Buďte u toho
Sledujte stránky www.unieposlucha­cu.cz, kde vás budeme informovat o aktuálním dění. Nezapomeňte se aktivně zapojit do diskusí v našem internetovém fóru.

Máte-li jakékoli dotazy, neváhejte se na nás obrátit i prostřednictvím e-mailové adresy posluchaci@uni­eposluchacu.cz nebo unieposluchacu@klik­ni.cz