Hlavní navigace

Unikátní demonstrace distribuované audiovizuální postprodukce

[Tisková zpráva] CESNET a UPP předvedly v Kalifornii nové možnosti zpracování obrazu

Sdílet

Sdružení  CESNET a společnost UPP jako první na světě demonstrovaly možnost distribuované postprodukce audiovizuálního obsahu ve 3D formě. Úspěšná demonstrace obsahovala všechny klíčové procesy pro korekci 3D obsahu: korekci geometrie kamer, hloubky prostoru i barevné korekce obou pohledů, to vše v reálném čase. Demonstrace se odehrála na páté výroční CineGrid konferenci, která se konala ve třetím lednovém týdnu na Univerzitě Kalifornie v San Diegu (UCSD). Kreativní proces korekcí byl rozdělen mezi postprodukční pracoviště UPP v Praze a konferenční sál Atkinson Hall na UCSD.

     „Myslím, že si ani ještě nedovedeme dost dobře představit všechny možnosti distribuované postprodukce. Každopádně pro filmový průmysl to je jednoznačné otevření nových příležitostí, další smazání vzdáleností a časových rozdílů, a tím pádem odstranění spousty překážek, které jsme dosud museli obcházet,“ říká ředitel studia UPP Vít Komrzý.

     „Sdružení CESNET dlouhodobě zkoumá využití rozsáhlých počítačových sítí i pro použití v průmyslu a přenosy videa ve velmi vysoké kvalitě představují jednu ze zajímavých aplikací, se kterou si současný Internet není schopen poradit,“ míní ředitel sdružení CESNET Jan Gruntorád.

 

     Při demonstraci, která probíhala prostřednictvím infrastruktur GLIF a Prague MediaNet, byla použita tato zařízení:

  • Element Technica
  • kamery RED One
  • Baselight HD
  • přenosové zařízení MVTP pro přenos nekomprimovaného videosignálu
  • projektory Barco a JVC
 
 

Sdružení  CESNET bylo založeno vysokými školami a Akademií věd ČR. V současnosti je financováno především z prostředků vládní Rady pro výzkum a vývoj a z prostředků svých členů. Sdružení se zabývá výzkumem a vývojem informačních a komunikačních technologií. Hlavním výsledkem těchto aktivit je národní multigigabitová optická síť CESNET2 určená pro výzkum a vzdělávání. Kromě jiného se zabývá využitím vysokorychlostních sítí pro sdílení multimediálních dat, a to jak synchronně formou videokonferencí a sdílených aplikací, tak i asynchronně formou streamingu.

Více na: www.cesnet.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).