Hlavní navigace

Konec kompromisů: unikátní online editace souborů v Capsa.cz

[Tisková zpráva] Praha, 23. Listopadu 2009 - Pokud pracujete s dokumenty v různých webových aplikacích, většinou se při editování musíte omezovat ve formátování a různých funkcích, které webové editory nezvládají. A pokud si dokument stáhnete a pracujete na něm offline (např. ve Wordu, Excelu apod.), hrozí, že paralelně na něm bude pracovat váš kolega. Problémy obou cest dokázali vyřešit vývojáři systému pro sdílení dat Capsa.cz.

Sdílet

Aplikace Capsa.cz umožňuje lidem bez omezení spolupracovat na nejrůznějších projektech odkudkoli na světě online. Největší předností Capsy je kvalitní správa souborů, včetně jejich editace, verzování a upozorňování na změny. Díky velkému prostoru pro data je Capsa také vhodnou alternativou k datovým úložištím.

Capsa.cz jako jediná webová aplikace pro sdílení souborů umožňuje svým uživatelům používat unikátní technologii při online editaci vložených souborů přímo ve výchozím editoru, např. Wordu, Excelu, Photoshopu atd.

Verzování umožňuje uživatelům, aby se vraceli ke starším verzím uložených souborů a měli přehled o své práci. Online editace slouží těm, kteří nechtějí soubory stahovat, ukládat na počítači a následně opět vkládat. Na českém i zahraničním trhu je tento typ online editace unikátní. Systém zamykání souborů navíc zaručuje, že si uživatelé nebudou přepisovat navzájem data a budou vždy pracovat jen s aktuální verzí. Online editace tak šetří čas i práci při úpravě a sdílení souborů.

V čem je online editace v systému Capsa.cz výjimečná?

  • Nemusíte soubor stahovat, ukládat do počítače a poté znovu vkládat do Capsy.
  • Online editace je plně kompatibilní s jakýmikoli aplikacemi a editory, na které jste zvyklí – neprobíhá ve webových prohlížečích, ale přímo ve Vašem výchozím editoru (např. Word, Excel, Photoshop…), takže ji zvládne každý – uživatelé se nemusí učit práci s novým editorem.
  • Po každém uložení souboru (např. ikonkou disketky nebo Ctrl+S) se změny automaticky nahrají na server a čekají na Vaše potvrzení.
  • Data se Vám neztratí! I pokud zapomenete editaci potvrdit, naleznete svoji rozdělanou práci ve „své“ Capse v historii verzí souboru.
  • Zatímco editujete soubor online, ostatní uživatelé k němu mají přístup pouze pro čtení, aby jej nemohli měnit během vaší práce.

Online editaci si mohou vyzkoušet všichni uživatelé aplikace Capsa.cz ve svých projektech. Jediné, co pro to musí udělat, je nainstalovat si jazyk Java do svého počítače. Při otevírání online editace se objeví odkaz, odkud je možné Javu stáhnout, takže to zvládne opravdu každý.

Pro ty, kteří ještě váhají, zda zvolit Capsu pro správu dat, může být online editace dobrým důvodem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).