Hlavní navigace

Unimex vstupuje do Net Travel.cz

[Tisková zpráva]

Sdílet

Unimex vstupuje do Net Travel.cz

Společnost Net Travel.cz, s.r.o., jeden z nejvýznamnějších prodejců zájezdů přes internet, oznamuje vstup silného strategického investora, společnosti Unimex Group a.s.

Posledních několik let bylo na velké internetové investice poměrně skoupé. I v této době však existují společnosti, které dokáží dát svému podnikání natolik pevné základy a vybudovat společnosti takový kredit, že se o ni investoři začnou zajímat. Jednou z takových společností je cestovní agentura Net Travel.cz, která je jedním z největších prodejců zájezdů přes internet v České republice. Ačkoliv byla společnost založena teprve v roce 2003, stačila si díky dobrému podnikatelskému plánu vybudovat důležité místo na trhu a dnes patří k vedoucím společnostem v oboru s obratem v řádech stovek miliónů korun.

Stabilní růst společnosti a solidní základy pro další rozvoj byly důvodem, proč se o vstup do Net Travel.cz začala zajímat společnost Unimex Group, jež je jednou z nejsilnějších finančních skupin v České republice a do jejíhož portfolia patří několik významných společností.

Kapitálový vstup do společnosti Net Travel.cz je první čistě technologická investice skupiny Unimex Group s cílem vybudování silné pozice v prostředí českého internetu. Net Travel.cz tímto krokem získává velmi silné finanční zázemí, které mu umožní razantní rozvoj a celkové posílení jeho pozice na trhu včetně možnosti expanze do zahraničí.

Jan Staněk, ředitel společnosti Net Travel ke vstupu investora uvádí: „Jsme rádi, že se nám podařilo prolomit nedůvěru velkých investorů v internetovém podnikání. Jsem přesvědčen, že ve spolupráci s Unimex Group významně zamícháme s kartami prodeje zájezdů v České republice. “ Jiří Šimáně, ředitel společnosti Unimex Group pak dodává: „Net Travel.cz je pro nás zajímavou technologickou investicí, kterou chceme dlouhodobě rozvíjet. Jsme přesvědčeni, že investice do internetového podnikání je krokem správným směrem a vhodně doplní naše podnikatelské aktivity.“