Hlavní navigace

Universal Channel zahajuje vysílání na řeckém trhu jako součást pokračujícího plánu NBCU Global Network na rozšiřování kanálů

[Tisková zpráva] London – 5. května 2009 – NBC Universal Global Networks dnes spustí jeden ze svých nejúspěšnějších značkových kanálů poprvé v Řecku; Universal Channel bude distribuován výhradně na Conn-x TV, což je platforma IPTV operátora OTE, jedné z významných telekomunikačních skupin v jihovýchodní Evropě.

Sdílet

Tento krok je součástí pokračující expanze kanálů NBCU Global Network a je nezbytný pro cíl společnosti, v jejímž čele stojí Roma Khanna, prezident, Global Networks & Digital Initiatives, kterým je zvýšení počtu kanálů do roku 2010 na téměř sto. Pan Khanna k tomu poznamenává: „Spuštění Universal Channel v Řecku je významným krokem na cestě ke splnění komplexního programu mezinárodního růstu, který si NBC Universal Global Networks stanovila. Je nám skutečným potěšením, že jsme splnili další z našich plánů růstu a představujeme řeckým divákům poprvé jeden z našich značkových kanálů přinášejících napětí.“

Programová nabídka kanálu Universal Channel se zaměřuje na napínavou, příjemnou zábavu se zaměřením na postavy a skládá se ze seriálů ověnčených cenami ze soutěží a filmové trháky, které zaujmou všechny věkové skupiny, od distributorů, jakými jsou Universal Studios, 20th Century Fox Film Corporation nebp CBS Paramount.

Úvodní programový plán zahrnuje rekordních 200 pořadů ověnčených mnoha nominacemi. O zahajovacím večeru bude mít premiéru trhák Den poté (s Dennisem Quaidem a Jakem Gyllenhaalem v hlavních rolích), Svatyně – premiérové uvedení v Řecku, Právo a pořádek – jeden z nejúspěšnějších TV pořadů a veleúspěšný seriál USA Heureka.

Universal Channel bude vysílat řadu světově proslulých televizních seriálů, které budou v řecké televizi k vidění poprvé. Patří sem i zábavní seriál ze skutečného života Flipping Out, adrenalinem nabitý Flashpoint a rozpustile legrační Nurse Jackie. Vysílat se bude i kritikou velebený seriál NBC 30 Rock, kultovní seriál The Office (Kancl), úspěšný komediální seriál My Name is Earl a také cenou Emmy poctěný Malcolm in the Middle (Malcolm v nesnázích).

Nedělní večery budou věnovány působivému obsahu oblíbeného kanálu NBC Universal SCI-FI, který předvede to nejlepší ze žánru science fiction, fantasy a paranormálních jevů. Úvodní večer zahájí nestárnoucí kultovní snímek Stargate (Hvězdná brána) s Kurtem Russellem v hlavní roli. Nedělní večery předvedou jako hlavní bod programu trháky včetně epické fantasy nominované na Oskara Dragonheart (Dračí srdce) (s Dennisem Quaidem a Seanem Connerym), Terminátora 2 ověnčeného čtyřmi Oskary a také dvěma Oskary odměněného Total Recall (oba s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli).

Francois Roux, obchodní ředitel pro NBCU Global Networks EMEA, říká k spuštění kanálu toto: „Je vzrušující zavádět naše světové značky na tak významný trh, jakým je Řecko. Universal Channel je příslibem zahájení nové éry zábavy pro naše diváky, které, jak víme, potěší široká nabídka žánrů. Jde o významný krok v našem plánu rozvoje pro Evropu, která je naším prioritním regionem, na němž jsme odhodláni získat si s našimi prvotřídními značkami značný podíl na trhu.“

Zahájení vysílání Universal Channel v Řecku představuje důležitý krok ve strategickém plánu NBCU na rozšíření zastoupení NBCU kanálů na prioritních trzích, jak jej v dubnu 2007 představili Jeff Zucker, prezident a výkonný ředitel NBC Universal, a Peter Smith, prezident NBC Universal International. Za uplynulých 18 měsíců zahájila společnost NBC Universal Global Networks vysílání kanálů v řadě zemí včetně Spojeného království, Francie, Portugalska, Ruska, Rumunska, Polska, Japonska a Hongkongu a další kanály zahájí provoz v nadcházejících měsících.