Hlavní navigace

Univerzální přehrávač multimédií ZyXEL DMA-2500

[Tisková zpráva] ZyXEL Communications představuje univerzální přehrávač multimédií DMA-2500, který si poradí s jakýmkoliv multimediálním obsahem, včetně videa ve vysokém rozlišení.

Sdílet

Odkudkoli a cokoli
Výhodou přehrávače je, že je naprosto univerzální. Přehraje jakýkoliv hudební nebo video formát. Poradí si s nejmodernějšími formáty, jako je H.264, WMV9, AVI, DivX, XviD a s mnoha dalšími. Převratnou novinkou je podpora formátu „MKV“, ve kterém jsou na internetu nejčastěji šířeny filmy ve vysokém rozlišení. Dokonalou kvalitu si vychutnají i majitelé souborů s ochranou proti kopírování DRM (podpora Digital Rights Management).

DMA-2500 získal certifikaci DLNA 1.5. To je zárukou toho, že dokáže sdílet digitální obsah s dalšími zařízeními, nezávisle na platformě nebo výrobci. Multimédia si tak můžete vychutnávat na mobilních zařízeních, kompatibilní spotřební elektronice a samozřejmě na počítači. Multimediální obsah přehrává DMA-2500 z úložiště v síti, které umí sám najít. Skvěle se k tomu hodí například ZyXEL NSA-220 Plus, na kterém můžete mít stovky hodin videí, hudby i fotografií. Není třeba se ale spoléhat jen na vlastní obsah. Zařízení umí přistupovat k webovým televizím a rádiím z celého světa pomocí služby Radio Live 365. Tisíce rozhlasových a televizních stanic máte na dosah ovladače.

Snadné připojení
Zprovoznění přehrávače je obzvláště jednoduché. K modernímu televizoru jej připojíte pohodlně pomocí jediného kabelu HDMI, který přenáší zvuk i video, včetně toho ve vysokém rozlišení. Myslelo se i na starší zařízení, takže nechybí analogové výstupy, včetně S-Video výstupu. Do domácí sítě se přehrávač připojí standardním ethernetovým kabelem. Pro koho je pohodlnější bezdrátový přenos, může využít USB port, ke kterému lze připojit 802.11n USB adaptéry ZyXEL, např. NWD-271N nebo NWD-270N.

Komunikuje česky
Velkou výhodou přehrávače je, že s uživatelem komunikuje v českém jazyce. Ovládání je díky tomu stejně jednoduché, jako u běžné spotřební elektroniky. Podpora češtiny nechybí ani u titulků ve filmech; přehrávač správně zobrazí všechny české znaky.

Ekologicky úsporný
ZyXEL dbá na to, aby jeho zařízení byla úsporná a neměla vysokou spotřebu elektrické energie. To platí i pro DMA-2500. Zárukou nízké spotřeby je certifikace ENERGY STAR.

„Univerzální přehrávače multimédií vždy měly své nedostatky. Buď byly blízko spotřební elektronice, což sice znamenalo, že měly jednoduché ovládání, na druhou stranu zařízení podporovala jen omezené množství formátů a zcela chyběly on-line služby. Pak zde byly univerzální přehrávače často postavené na linuxovém základě, které sice měly bohatou nabídku funkcí, jejich ovládání však bylo nepřiměřeně složité a komplikované,“ říká Martin Bratičák ze společnosti ZyXEL. „DMA-2500 kombinuje výhody obou. Poradí si s každým formátem, ale ovládání je i díky české lokalizaci stejně jednoduché, jako u spotřební elektroniky“.

ZyXEL DMA-2500 je dostupný od 1. 6. 2009 za doporučenou maloobchodní cenu 4 980 Kč vč. DPH.