Hlavní navigace

Únos a záchrana (Kidnap & Rescue) Premiéra v neděli 4. září ve 23:45 na Discovery Channel

[Tisková zpráva] Praha, 29. července 2011 – Nejen pokud jste mladá blondýnka s modrýma očima, může se vám v Mexiku stát to, co dívce z našeho příběhu. Stačila chvíle nepozornosti, aby ji kuplíři zdrogovali a prodali do sexuálního otroctví. Naštěstí byl nablízku tým Tye Rittera, který uvedl v život Projekt na záchranu dětí.

Sdílet

V deseti dílech první série se diváci formou dramatizace a rozhovorů seznámí s mnoha dalšími případy únosů. Čínského bankéře zaživa pohřbí malajští teroristé. Brad Barker a skupina HALO se pokusí zachránit muže, kterého drogový kartel unesl z vlastní postele. Thomase Hargrovea unesou kolumbijské ozbrojené síly, když pracuje v Jižní Americe.

Osud každého z nich leží v rukou trénované jednotky, která má jediný cíl – dostat každého uneseného zpět živého. Na záchranných akcích se podílí několik organizací. Již zmíněný Projekt na záchranu dětí, dále HALO Corporation ze San Diega, v níž působí mnozí vojenští profesionálové i špionážní agenti, diskrétní společnost The Guidry Group pro ochranu vysokých úředníků a manažerů, americká elitní jednotka HIKE či SECFOR International, která se soustředí na tajné operace.

Každý díl popíše formou hraného dokumentu výchozí situaci, cíle a požadavky únosců, a poté se věnuje přípravám záchranné akce a jejímu provedení. Mezitím se v rozhovorech dozvídáme další podrobnosti, které lze v dané chvíli odtajnit.

Dokumentární série Únos a záchrana se v zahraničí vysílá od ledna tohoto roku a získala si takový ohlas, že byla jako jeden z mála dokumentárních pořadů záhy vydána i na DVD.

První díl bude odvysílán 4. září ve 23:45 a premiéry dalších dílů můžete zhlédnout vždy v neděli v tomto čase.

Fotografie v tiskové kvalitě najdete na adrese http://press.dis­covery.com/eme­a/dsc/program­s/kidnap-rescue/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).