Hlavní navigace

UPC opět nabídne atraktivní televizní vysílání ve 3D formátu: tentokrát tenisový Roland Garros na Eurosportu

[Tisková zpráva] Patnáct dní živého televizního vysílání ve 3D formátu na televizním kanálu Eurosport exkluzivně pro zákazníky digitální televize UPC

Sdílet

Praha 16. 5. 2011. Digitální televize UPC, nejrozšířenější domácí placená televizní služba, znovu potvrzuje svou roli průkopníka televizního vysílání ve 3D formátu: tentokrát nabídne svým zákazníkům přímé 3D televizní přenosy z Roland Garros, nejdelšího grandslamového tenisového turnaje světa. Přenosy na televizní stanici Eurosport začnou 22. května a skončí 5.června. Sledovat je bude moci přibližně padesát tisíc českých domácností z řad zákazníků UPC, které využívají firemní HD-PVR a HD boxy. Tenisové bitvy ve formátu 3D budou k dispozici i tisícům dalších zákazníků UPC, jejichž televizory jsou opatřeny CA moduly. Všichni ovšem musí mít k dispozici 3D televizní přijímače.

„Patnáct dní živého televizního vysílání ve 3D formátu znovu potvrzuje technické možnosti broadbandové sítě UPC. Zákazníci naší digitální televize jsou pravidelně první, kteří se v České republice se mohou těšit z výhod, jež nabízí vývoj v oblasti technologií a multimédií. A věřím, že tomu tak bude i v budoucnu,“ říká v této souvislosti generální ředitel UPC Václav Bartoň. „Samotná technická kvalita ovšem divákovi nestačí – musí jít ruku v ruce s nabídkou atraktivních programů . A ta je nejširší právě u digitální televize UPC,“ připomíná Václav Bartoň.

„Vysílání tohoto turnaje ve 3D formátu nabízí Eurosport již druhým rokem a jsem velmi rád, že i čeští a slovenští diváci budou mít letos možnost si tento úžasný zážitek vychutnat. Až netušeně vynikne dynamika hry, energie úderů, proměny pohybu aktérů zápasů i jejich gesta. Divák je do sportovního děje doslova vtažen. Jsem si jist, že zákazníci digitální televize UPC si s Eurosportem a Roland Garros ve 3D přijdou rozhodně na své,“ slibuje Ondřej Větrovský, zástupce Eurosportu pro Českou republiku .

Přenosy z centrálního dvorce Roland Garros budou bez jakéhokoliv zvláštního poplatku volně zpřístupněny na pozici dlouhodobě využívané jako rezerva HD (tovární nastavení 101). Ta bude po dobu přenosů v programovém průvodci (EPG), označena jako Eurosport 3D. Vysílání ve formátu 3D začíná vždy v 9.00 středo­evropského času a končí okolo 22 hodiny. Komentář je v angličtině. Vysílání může být sledováno na všech typech 3D televizorů, a to jak s aktivními, tak pasivními 3D brýlemi. Eurosport bude turnaj vysílat rovněž ve standardní digitální podobě a ve vysokém rozlišení (HD) na obou svých kanálech, které jsou v nabídce UPC.

UPC jako první v České republice nabízí pravidelné televizní vysílání ve formátu 3D, a to na televizní stanici HD+. Vysílání ve 3D nově probíhá především v takzvaném modu Side By Side (vedle sebe). Ten je určen právě pro 3D televizní přístroje a současnosti se jedná o nejkvalitnější možný způsob vysílání 3D obsahu. HD+ dále vysílá i takzvané Anaglyph verze 3D pořadů, pro jejichž sledování stačí použití papírových brýlí s červeným a zeleným filtrem. Více informací o televizních službách UPC získají zájemci na www.upc.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).