Hlavní navigace

UPC Česká republika spouští hlasovou službu na bázi VoIP řešení Siemens

[Tisková zpráva] UPC Česká republika, a.s. je po Polsku a Maďarsku další společností ze střední a východní Evropy, která na základě Rámcové smlouvy mezi UPC Broadband Inc., dceřiné společnosti Liberty Global Inc., a Siemens nasazuje Voice over IP technologii.

Sdílet

UPC Česká republika, a.s., která je největším českým poskytovatelem kabelových televizních služeb a kabelového vysokorychlostního internetu, doplňuje nyní svou nabídku o hlasovou službu založenou na řešení SURPASS společnosti Siemens. Celé řešení zahrnuje dodávku, instalaci a integraci technologie pro přenos hlasových služeb po koaxiálním kabelu. Díky tomuto úspěchu posiluje Siemens svou globální vedoucí roli v oblasti IP telefonie pro operátory kabelových sítí.

Kromě klasických služeb jako je kabelová televize a vysokorychlostní přístup k internetu může nyní UPC Česká republika nabídnout svým zákazníkům řadu zajímavých služeb na novém IP řešení společnosti Siemens založeném na komunikačním protokolu SIP (Session Initiation Protocol).

Díky této moderní technologii se UPC stala největším provozovatelem tzv. Triple play televize-internet-hlasová služba v České republice. Existující základna uživatelů kabelové televize a kabelového vysokorychlostního internetu může zároveň na stejné přístupové cestě využívat i hlasové služby. UPC Česká republika v rámci příprav nasazení služby UPC Telefon rozšířila svou síť a připravila optimální podmínky pro rostoucí počet zákazníků.