Hlavní navigace

UPC komerčně testuje převratnou digitální televizní novinku: digital video recorder

[Tisková zpráva] Praha, 20.12.2007. Počínaje dneškem zahájila společnost UPC Česká republika komerční testovací provoz digitálních video rekordérů (DVR). Všechny přijímače, které UPC svým zákazníkům ode dneška pronajímá, mají vestavěný hard disk – záznamové zařízení o kapacitě 160 GB, které umožňuje např. nahrát a uložit 60 celovečerních filmů. Z hlediska uživatele je DVR atraktivní i v dalších směrech: díky dvojici přijímacího zařízení (tunerů) umožňuje, na rozdíl od klasického videa nebo DVD rekordéru, najednou nahrávat až čtyři tv pořady než je ten, který divák aktuálně sleduje.

Sdílet

DVR navíc disponuje zcela novou funkcí Time-Shift, dočasným ukládáním živého vysílání. To v praxi znamená, že po zmáčknutí příslušného tlačítka na ovladači lze např. odejít od sledování rozehraného fotbalového zápasu či seriálu a vyřídit nezbytné telefony. Po opětném zmáčknutí tlačítka přehrávání, lze sledovat utkání či seriál opět „živě“ od okamžiku, kdy bylo přerušeno.

Václav Bartoň, generální ředitel společnosti zavedení DVR komentuje následovně: Chceme tuto převratnou službu představit širší veřejnosti ještě během vánočních svátků a společně s vybranými zákazníky a experty otestovat její atraktivní funkce. V prvních lednových dnech pak testovací provoz DVR vyhodnotíme, a službu finálně nastavíme tak, aby co nejvíce odpovídala potřebám zákazníků naší digitální kabelové televize. Bude-li všechno v pořádku, uděláme vše pro to, aby řádný komerční start proběhl na přelomu ledna a února. A na závěr dodává: DVR je naším dalším a velmi konkrétním příspěvkem procesu digitalizace v České republice. Nemluvíme, ale jednáme. S jediným cílem: ukázat veřejnosti, že digitalizace není třeba se obávat – že je zde společnost, která dokáže zpřístupnit její výhody skutečně každému.

Mezi další výhody DVR patří editace nahraného pořadu – například vystřižení částí vysílání, jeho individuální pojmenování a archivace, EPG – programový průvodce na 7 dnů, OSD – zobrazování všech informací na tv obrazovce bez hledání v teletextu, nahrávání v maximální kvalitě, tj. bez další komprimace obrazu a zvuku, dostatek konektorů pro připojení dalších přístrojů – např. 2× plný scart, A/V výstup a 2 digitální audio výstupy, nahrávání hudby z digitálního příjmu nebo přes USB konektor , prostor pro ukládání digitálních fotografií a další funkce, které byly dříve vlastní DVD rekordéru. Na rozdíl od něj je však výběr pořadu a jeho nahrání pomocí DVR snazší – například odpadá složité nastavování času a dne, stačí si pouze zatrhnout název.

Novou službu DVR je možno objednat na www.upc.cz. DVR přijímač, který nahradí i digitální set top box, pronajímá UPC k jakékoliv nabídce své digitální kabelové televize za jednotnou cenu 150 Kč měsíčně včetně DPH.


František Malina


tiskový mluvčí a ředitel PR

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).