Hlavní navigace

UPC komerčně testuje převratnou digitální televizní novinku: digital video recorder

[Tisková zpráva] Praha, 20.12.2007. Počínaje dneškem zahájila společnost UPC Česká republika komerční testovací provoz digitálních video rekordérů (DVR). Všechny přijímače, které UPC svým zákazníkům ode dneška pronajímá, mají vestavěný hard disk – záznamové zařízení o kapacitě 160 GB, které umožňuje např. nahrát a uložit 60 celovečerních filmů. Z hlediska uživatele je DVR atraktivní i v dalších směrech: díky dvojici přijímacího zařízení (tunerů) umožňuje, na rozdíl od klasického videa nebo DVD rekordéru, najednou nahrávat až čtyři tv pořady než je ten, který divák aktuálně sleduje.

Doba čtení: 2 minuty

DVR navíc disponuje zcela novou funkcí Time-Shift, dočasným ukládáním živého vysílání. To v praxi znamená, že po zmáčknutí příslušného tlačítka na ovladači lze např. odejít od sledování rozehraného fotbalového zápasu či seriálu a vyřídit nezbytné telefony. Po opětném zmáčknutí tlačítka přehrávání, lze sledovat utkání či seriál opět „živě“ od okamžiku, kdy bylo přerušeno.

Václav Bartoň, generální ředitel společnosti zavedení DVR komentuje následovně: Chceme tuto převratnou službu představit širší veřejnosti ještě během vánočních svátků a společně s vybranými zákazníky a experty otestovat její atraktivní funkce. V prvních lednových dnech pak testovací provoz DVR vyhodnotíme, a službu finálně nastavíme tak, aby co nejvíce odpovídala potřebám zákazníků naší digitální kabelové televize. Bude-li všechno v pořádku, uděláme vše pro to, aby řádný komerční start proběhl na přelomu ledna a února. A na závěr dodává: DVR je naším dalším a velmi konkrétním příspěvkem procesu digitalizace v České republice. Nemluvíme, ale jednáme. S jediným cílem: ukázat veřejnosti, že digitalizace není třeba se obávat – že je zde společnost, která dokáže zpřístupnit její výhody skutečně každému.

Mezi další výhody DVR patří editace nahraného pořadu – například vystřižení částí vysílání, jeho individuální pojmenování a archivace, EPG – programový průvodce na 7 dnů, OSD – zobrazování všech informací na tv obrazovce bez hledání v teletextu, nahrávání v maximální kvalitě, tj. bez další komprimace obrazu a zvuku, dostatek konektorů pro připojení dalších přístrojů – např. 2× plný scart, A/V výstup a 2 digitální audio výstupy, nahrávání hudby z digitálního příjmu nebo přes USB konektor , prostor pro ukládání digitálních fotografií a další funkce, které byly dříve vlastní DVD rekordéru. Na rozdíl od něj je však výběr pořadu a jeho nahrání pomocí DVR snazší – například odpadá složité nastavování času a dne, stačí si pouze zatrhnout název.

Novou službu DVR je možno objednat na www.upc.cz. DVR přijímač, který nahradí i digitální set top box, pronajímá UPC k jakékoliv nabídce své digitální kabelové televize za jednotnou cenu 150 Kč měsíčně včetně DPH.


František Malina


tiskový mluvčí a ředitel PR