Hlavní navigace

UPC nabízí nejrychlejší připojení k internetu v České republice rychlostí až 100 Mb/s

[Tisková zpráva] UPC představuje novou generaci rychlého širokopásmového připojení

Sdílet

Praha 31. srpna 2009. Od zítřejšího dne mohou zákazníci UPC vychutnat nové internetové připojení UPC Fiber Power které umožňuje stahovat data rychlostí až 50 MBit/s nebo 100 Mbit/s. UPC tak znovu potvrzuje svůj náskok v poskytování internetových služeb založených na inovačních technologiích a šířených na moderní, rozsáhlé síti z optických vláken. Díky oběma novým službám je nabídka UPC až pětkrát rychlejší než konkurenční nabídka ADSL. Nová generace rychlého širokopásmového připojení – založená na technologii EuroDOCSIS 3.0., která se ještě nedávno zdála v domácích podmínkách vzdálenou budoucností – je k dispozici již dnes.

Dvě nové internetové nabídky jsou následující:
UPC Fiber Power 100 s rychlostí až 100 Mbit/s v p­říchozím (download) a až 10 Mbit/s v od­chozím (upload) směru. Cena za službu je 1 750 Kč včetně DPH.

UPC Fiber Power 50 s rychlostí až 50 Mbit/s v p­říchozím (download) a až 5 Mbit/s v odchozím (upload) směru. Cena za službu je 1 300 Kč včetně DPH.

„Toto prosté oznámení současně představuje jeden z nejvýznamnějších milníků v dějinách českého internetu. Domácí internetový trh už nikdy nebude takový jako doposud. Naše úsilí a tvrdá práce se vyplatily. Česká republika má totiž díky UPC Fiber Power 100 poprvé k dispozici internetovou super dálnici, která zdaleka není samozřejmostí ani v evropském měřítku. Za UPC Fiber Power se skrývají stamilionové investice, aplikace špičkových technologií, mezinárodní zkušenosti a měsíce tvrdé práce,“ konstatuje ředitel společnosti Václav Bartoň a pokračuje: „Naše internetové služby začínají svými rychlostmi tam, kde ty běžně nabízené končí. Srovnáváme-li uživatelský komfort a rychlost UPC Fiber Power s možnostmi DSL, pak je to totéž, jako když srovnáváme superrychlík TGV s osobním vlakem. A jakkoliv je potěšující předběhnout konkurenci a určovat dynamiku vývoje, ještě lepší je vyjít vstříc těm nejnáročnějším očekáváním zákazníků, kteří mají stále větší nároky na šířku pásma a na multimediální využití internetu především v oblasti hudby a videa.

Služba UPC Fiber Power po svém rozšíření tak aktuálně nabízí rychlosti 10 Mbit/s, 30 Mbit/s 50 M­bit/s a 100 Mbit/s.

Některé výhody Fiber Power 100

UPC Fiber Power 100 ve srovnání s DSL mimo jiné:

  • přináší více než pětinásobně rychlejší aktualizaci softwaru a až pětinásobně rychlejší stahování dat (např. obsah DVD lze stáhnout za 7,8 minut oproti 1,3 hod),
  • nabízí zcela bezkonkurenční až 10 Mbit/s odchozí rychlost (upload), což zásadně proměňuje a ulehčuje profesionální práci s daty,
  • umožňuje bezproblémové sledování on-line přenosů a HD nebo full HD videí, a může tak usnadnit život více než 17 % uživatelů, kteří sledují televizi přes internet. Podporuje lepší kvalitu obrazu a zvuku při videotelefonování a videokonferencích,
  • má mnohem vyšší maximální propustnost dat. Rychlost navíc není, na rozdíl od DSL, ovlivněna vzdáleností mezi sídlem uživatele a distribučním místem,
  • zaručuje přenos vyšších objemů dat přes FTP a nabízí rychlejšího zálohování většího objemu dat na síťové virtuální disky,
  • Nabízí mnohem výhodnější cenu za 1 Mbit v poměru rychlost v Mbit/cena, než je tomu u jiných typů běžně dostupných internetových připojení.

Výsledky zákaznického průzkumu
Podle interního průzkumu UPC se na UPC Fiber Power nejvíce těší mezi specializovanými uživateli především hráči on-line her. Pro ně jsou nově nabízené rychlosti skutečnou „bombou“. Výkon, kapacita a spolehlivost UPC Fiber Power je pak příčinou zvýšeného zájmu podnikatelů a firem. Pro ně UPC v nejbližších dnech chystá speciální B2B nabídku.

Dostupnost a instalace služby
UPC aktuálně nabízí UPC Fiber Power 100 a UPC Fiber Power 50 ve většině velkých měst, kde působí. V průběhu roku bude nabídku rozšiřovat i do jiných míst. Zákazník se může o dostupnosti obou připojení informovat na www.upc.cz nebo na klientském centru. Na www.upc.cz jsou rovněž k dispozici doporučení týkající se konfigurace osobního počítače a softwaru. Za instalaci služby zaplatí uživatel 1 Kč a za připojení služby 250 Kč. V případě, že platbu za službu provádí prostřednictvím SIPO, je připojovací poplatek snížen na 1. Kč. Modem je zapůjčován zdarma. V rámci kampaně doprovázející spuštění služby mohou zákazníci získat 50% slevu z ceny na první čtyři měsíce.

Budoucnost
UPC Fiber Power má perspektivní budoucnost! Nejrůznější evropské statistiky prokazují, že poptávka po cenově dostupném, vysokorychlostním širokopásmovém internetovém připojení stále stoupá jak u domácností, tak – a to především – u firem a u veřejného sektoru. V těchto souvislostech se UPC Fiber Power jeví jako optimální základna pro řadu nových služeb po internetu, které vyžadují stabilní, bezpečné a vysokokapacitní připojení.