Hlavní navigace

UPC přichází s digitální kabelovou televizi

[Tisková zpráva] Praha 10.9. 2007. Společnost UPC oznamuje, že po čtyřměsíčním testovacím období zahajuje řádné vysílání své digitální kabelové televize. Ta je ode dneška dostupná ve většině kabelových sítí UPC, zejména v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Chebu, Pardubicích, Zlíně, Ústí nad Labem a Liberci. V dalších kabelových sítích společnosti bude postupně zprovozněno během příštích týdnů a měsíců.

Sdílet

Digitální kabelová televize aktuálně nabízí šedesát televizních programů všech žánrů včetně všech čtyř programů ČT , Novy a Primy. Z tohoto počtu vysílá digitálně – bez analogové varianty – 13 TV kanálů. V digitálním i v analogovém systému vysílá 30 TV kanálů (např.ČT, Nova a Prima). Dalších 17 TV kanálů v nabídce je zatím dostupných pouze analogově. V české nebo slovenské verzi je přitom 41 z nich.

„Digitální kabelová televize vychází vstříc všem divákům, kteří si chtějí k základní televizní nabídce vybrat a platit jen ten televizní žánr, který skutečně chtějí. Zároveň vychází vstříc i těm, pro které byla analogová programová nabídka již nedostatečná, co do počtu programů“, upozorňuje generální ředitel společnosti UPC Václav Bartoň a dodává: „divákům nabídne i vysokou kvalitu obrazu a zvuku, možnost zobrazení ve formátu 16/9, výběr různých jazykových verzí a další užitečné služby, jako jsou elektronický programový průvodce, rodičovský zámek na pořady pouze pro dospělé a v neposlední řadě i digitálně šířené rozhlasové programy. Usilujeme o to, aby se naše televizní nabídka stala stejně populární a cenově dostupná jako jsou již náš internet a telefonní služby,“ končí Václav Bartoň.

Nabídka digitální kabelové televize začíná na nabídce STARTER, která obsahuje 16 televizních kanálů a stojí 299 Kč měsíčně včetně DPH. Ke Starteru si lze přiobjednat různé tématické balíčky (např. sport, film, dokumenty či hudba). Divák, který chce sledovat jak nabídku Starter, tak všechny tématické balíčky, ušetří, jestliže si zvolí vyšší nabídku Standard. Ta zahrnuje 56 TV kanálů a stojí 599 Kč měsíčně včetně DPH. K oběma nabídkám si lze dále přiobjednat prémiové balíčky HBO, HBO, HBO 2, Cinemax, Cinemax 2 a Hustler. Nabídka SUPREME, která zahrnuje všechny nabízené TV kanály včetně prémiových a navíc exkluzivní filmový TV kanál Nonstop Kino, stojí 1099 Kč měsíčně včetně DPH. Potřebný přijímač (set top box) a kartu propůjčuje UPC svým zákazníkům za symbolický jednorázový poplatek 1 Kč.

V dalším televizním přijímači může pak může divák sledovat odpovídající nabídku analogové kabelové televize. Tu dostává zcela zdarma. Zdarma je i kabelová přípojka pro poslech rádií šířených v kabelové síti. Rozhodne-li se pro další set top box, zaplatí za něj zvýhodněný měsíční poplatek 200 Kč.

UPC nadále provozuje a bude provozovat původní „analogovou“ kabelovou televizi. Zákazníků společnosti se rovněž nijak nedotkne plánované vypínání terestrického televizního vysílání a nemusí si proto pořizovat set top boxy.

Zájemce o služby digitální kabelové televize si může ověřit dostupnost služby v místě svého bydliště na www.upc.cz