Hlavní navigace

UPC vysokorychlostní internet: zásadní navýšení rychlostí všech nabídek dokončeno

[Tisková zpráva] Kabelový vysokorychlostní internet je v hlavních parametrech pro uživatele výhodnější než aktuální nabídka ADSL

Sdílet

Praha 28. června 2007. Společnosti UPC a Karneval Media dokončily k 28.6. 2007 zásadní navýšení rychlostí svých internetových služeb pro všechny zákazníky na sítích UPC a Karneval a to jak v příchozím (Download), tak v odchozím (Upload) směru. Příchozí rychlost dosahuje u nejnižší nabídky 2,048 Mbit/s a u nejvyšší 16,384 Mbit/s. Odchozí rychlost se pak pohybuje v rozmezí 256 kb/s – 1,024 Mbit/s. Zákazníci internetové služby Karneval Turbo a Duo, kde se rychlosti nemění, stále mohou bez jakýchkoliv poplatků přejít okamžitě na aktuálně platnou nabídku podle vlastní volby. V obou sítích pak rovněž došlo ke snížení ceny nabídky Extreme o 321 Kč z 1999 Kč na 1678 Kč. Ceny za ostatní nabídky zůstávají stejné.

Vysokorychlostní internet v kabelových sítích UPC a Karneval je tak aktuálně ve svých hlavních parametrech mnohem výhodnější než srovnatelná nabídka ADSL.

Na otázky tisku a uživatelů Internetu, zda bude UPC reagovat na aktuální vývoj FUP (Fair Use Policy), kdy se internetové služby ADSL chtějí v otázce limitů od 1.července přiblížit parametrům na sítích UPC a Karnevalu, odpovídá ředitel UPC Česká republika, a. s. Václav Bartoň lakonicky: „Plánujeme tuto otázku řešit zásadním způsobem v nejbližších několika dnech. Širokopásmové kabelové sítě totiž mají v tomto směru velké možnosti“.