Hlavní navigace

UPC zařazuje do své televizní nabídky Retro Music Television

[Tisková zpráva] Praha 31. 10. 2011. UPC, největší domácí provozovatel digitální televize a přední poskytovatel internetových a telefonních služeb, od zítřka zařazuje do své televizní nabídky českou hudební stanici Retro Music Television (RMT). RMT vysílá hudební klipy z šedesátých až devadesátých let dvacátého století s důrazem na českou a slovenskou produkci.

Sdílet

„Televizní stanici orientovanou na domácí retro hudbu jsme v nabídce naší digitální televize doposud postrádali“, říká Václav Bartoň, generální ředitel UPC a pokračuje: „jsem proto rád, že RMT tuto mezeru zaplní“.

„Na rozdíl od ostatních hudebních kanálů, které vysílají ve vysoké frekvenci zejména novinky a aktuální videoklipy, mohou diváci na RMT sledovat a poslouchat hity, které jsou součástí zlatého fondu české, slovenské i zahraniční populární hudby a rocku. Na straně jedné neuslyší písničky mladší třinácti let a na straně druhé uvidí i čtyřicet let stará videa, která by neměla upadnout v zapomnění,“ doplňuje Pavel Attel, spolumajitel RMT.

RMT vysílá již přes jeden rok, a to pouze hudbu bez rušivých reklamních předělů a interaktivních aplikací a SMS. Zaměřuje se na videoklipy z šedesátých a z druhé poloviny devadesátých let minulého století. Její program zahrnuje pořady věnující se hudebním žánrům a jednotlivým časovým obdobím, dále tematické pořady obsahující klipy se stejnou tematikou a pořady sestavené na základě srovnání dvou a více klipů podle různých měřítek, jako např. rok vydání, či interpret. Víkendový program pak nezapomíná na dopolední vysílání pro děti a navíc nabízí klipy z filmů, klipy pro hudební gurmety, speciál pro trampy i chalupáře a v pozdních nedělních hodinách také klipy s erotickým nábojem. Do programu může navíc zasáhnout každý divák. „Retro jukebox“ totiž zahraje cca 10 klipů na přání každému, kdo si o ně řekne. Vysílá dvacet čtyři hodin denně.

Držitelem licence a provozovatelem RMT je společnost Hudební televize s.r.o. se sídlem v Praze.

RMT se stává součástí programové nabídky Standard. Digitální televize UPC aktuálně nabízí 111 televizních programů všech žánrů. Třináct z nich přitom vysílá ve vysokém rozlišení. Více informací o televizních službách UPC získají zájemci na www.upc.cz.