Hlavní navigace

Digitální televize UPC zařazuje stanici RT - Russia Today

[Tisková zpráva] Praha 1. února 2010. UPC letos již po druhé v tomto roce rozšiřuje nabídku své digitální televize. Nově zařazenou televizní stanicí je tentokrát stanice RT známá také jako Russia Today.

Doba čtení: 1 minuta

„Zařazením RT vycházíme vstříc těm našim zákazníkům, kteří požadují zpravodajství přímo z Ruska a o Rusku. V neposlední řadě pak RT významně doplňuje portfolio námi nabízených zpravodajských televizních stanic, z něhož lze dnes bez nadsázky okamžitě získávat čerstvé informace jak na světové, tak na regionální a místní úrovni“, konstatuje Václav Bartoň, generální ředitel UPC.

V digitální televizi UPC je stanice RT dostupná v nabídce Standard, která je zahrnuta i v nabídce Supreme. Vedle toho je součástí i balíčku News, který si lze samostatně přikoupit k nejnižší nabídce Starter. Cena za všechny nabídky zůstává stejná.

Stanice RT odstartovala své vysílání v roce 2005 pod názvem Russia Today a vysílá 24 hodiny denně v angličtině. Mohou ji přijímat miliony domácností ve více než 100 zemích celého světa. Ve svém vysílání nabízí ekonomické informace, kulturu, sport, vědu zaměřené na ruskou roli v mezinárodním dění. Za dobu svého vysílání získala řadu mezinárodních i domácích ocenění. Zaměstnává přes 700 profesionálů a má své korespondenty ve všech důležitých oblastech, v bývalých republikách Sovětského svazu, v Evropě, Americe a na Středním Východě. Je provozována společností RIA-Novosti.