Hlavní navigace

Digitální televize UPC zařazuje stanici RT - Russia Today

[Tisková zpráva] Praha 1. února 2010. UPC letos již po druhé v tomto roce rozšiřuje nabídku své digitální televize. Nově zařazenou televizní stanicí je tentokrát stanice RT známá také jako Russia Today.

Sdílet

„Zařazením RT vycházíme vstříc těm našim zákazníkům, kteří požadují zpravodajství přímo z Ruska a o Rusku. V neposlední řadě pak RT významně doplňuje portfolio námi nabízených zpravodajských televizních stanic, z něhož lze dnes bez nadsázky okamžitě získávat čerstvé informace jak na světové, tak na regionální a místní úrovni“, konstatuje Václav Bartoň, generální ředitel UPC.

V digitální televizi UPC je stanice RT dostupná v nabídce Standard, která je zahrnuta i v nabídce Supreme. Vedle toho je součástí i balíčku News, který si lze samostatně přikoupit k nejnižší nabídce Starter. Cena za všechny nabídky zůstává stejná.

Stanice RT odstartovala své vysílání v roce 2005 pod názvem Russia Today a vysílá 24 hodiny denně v angličtině. Mohou ji přijímat miliony domácností ve více než 100 zemích celého světa. Ve svém vysílání nabízí ekonomické informace, kulturu, sport, vědu zaměřené na ruskou roli v mezinárodním dění. Za dobu svého vysílání získala řadu mezinárodních i domácích ocenění. Zaměstnává přes 700 profesionálů a má své korespondenty ve všech důležitých oblastech, v bývalých republikách Sovětského svazu, v Evropě, Americe a na Středním Východě. Je provozována společností RIA-Novosti.