Hlavní navigace

Úřad Eurocontrol uzavřel outsourcingový kontrakt s konsorciem společností Getronics a Siemens Busine

[Tisková zpráva]

Sdílet

Úřad Eurocontrol uzavřel outsourcingový kontrakt s konsorciem společností Getronics a Siemens Business Services

Praha, 2. 9. 2004 – Úřad Eurocontrol, Evropská organizace pro bezpečnost letecké navigace, se rozhodl outsourcovat část svých provozů, realizace služeb byla zadána IT konsorciu společností Getronics a Siemens Business Services. Oba partneři zajistí služby sítě, serverů, úložných systémů a osobních počítačů. Pětiletý kontrakt má hodnotu 50 miliónů eur.

Společnosti Getronics a Siemens Business Services budou společně spravovat více než 1430 osobních počítačů a 140 serverů, budou dohlížet na společné operační prostředí, zajišťovat služby technické podpory a správu sítě, včetně zabezpečení přístupu na internet a ochrany před viry. Služba bude poskytována v centrále úřadu Eurocontrol v Bruselu a v jeho Experimentálním centru v Brétigny-sur-Orge ve Francii. Administrativní podpora Centrální jednotky řízení provozu (Central Flow Management Unit) bude fungovat v Bruselu.

Víctor M. Aguado, generální ředitel úřadu Eurocontrol, k podpisu smlouvy poznamenal: „Eurocontrol chce transformovat své informační a komunikační technologie tak, aby dosáhl vyšší hodnoty služeb poskytovaných různým oddělením. Optimalizace provozních služeb je pro nás rozhodující. Smlouva s tímto konsorciem zahrnuje motivační schéma, jehož cílem je snížit náklady na komunikační technologie zlepšováním účinnosti a různými projekty, například konsolidací serverů.“

EUROCONTROL je Evropská organizace pro bezpečnost letecké navigace. Primárním cílem této civilní a vojenské organizace, jež má v současnosti 33 členských států, je vývoj hladce fungujícího panevropského systému řízení leteckého provozu. Úřad EUROCONTROL vyvíjí, koordinuje a plánuje implementaci krátkodobých, střednědobých a dlouhodobých strategií řízení panevropského vzdušného provozu a související akční plány. Na jeho kolektivní práci se podílejí úřady jednotlivých zemí, poskytovatelé služeb letecké navigace, civilní a armádní uživatelé vzdušného prostoru, letiště, průmyslové firmy, profesionální organizace a příslušné evropské instituce. Hlavní činnosti úřadu EUROCONTROL zahrnují celou řadu operací letecké navigace – od strategického a taktického řízení provozu, přes školení dispečerů a regionální řízení vzdušného prostoru, až po vývoj špičkových, vysoce bezpečných technologií a postupů. Úřad rovněž vybírá poplatky za leteckou navigaci.

Společnost Getronics má přibližně 22.000 zaměstnanců ve více než 30 zemích a za rok 2003 dosáhla tržeb 2,6 miliardy eur. Je jedním z předních světových nezávislých poskytovatelů řešení a služeb v oblasti informačních a komunikačních technologií. Současná podoba společnosti Getronics vznikla spojením původní holandské společnosti s firmou Wang Global, kterou koupila v roce 1999, a systémovou a servisní divizí společnosti Olivetti. V outsourcingu sítí a osobních počítačů zaujímá Getronics celosvětově druhou pozici na trhu, v oblasti poradenství a integrace sítí je světová čtyřka. (Zdroj: IDC 2002–2003). Getronics navrhuje, integruje a spravuje infrastruktury ICT a podniková řešení velkých globálních i místních společností a organizací, jimž pomáhá maximalizovat hodnotu jejich investic do informačních technologií. Ústředí společnosti Getronics je v Amsterdamu a místní pobočky v Bostonu a Singapuru. Její akcie jsou obchodovány na burze Euronext Amsterdam (pod symbolem GTN).

Siemens Business Services je jedním z vedoucích poskytovatelů IT služeb. Siemens Business Services je součástí skupiny Siemens a zaměřuje se na poskytování IT služeb v celém hodnotovém řetězci – od strategického IT poradenství až po systémovou integraci a provoz IT infrastruktury svých zákazníků. Společnost je schopna svým zákazníkům poskytovat měřitelnou přidanou hodnotu díky komplexnímu know-how a znalosti specifik jednotlivých odvětví. Siemens Business Services se řadí mezi deset největších světových poskytovatelů služeb v oblasti outsourcingu, správy a údržby IT. Společnost dosáhla v obchodním roce 2003 (skončil 30. září 2003) tržeb ve výši 5,2 miliardy EUR. V České republice patří Siemens Business Services s tržbami 826 miliónů Kč mezi pět největších systémových integrátorů. Příslušnost mezi přední IT společnosti byla potvrzena také odbornou veřejností, která zvolila Siemens Business Services mezi TOP 10 systémových integrátorů v letech 2002 a 2003. Všechny poskytované služby jsou garantovány v nejvyšší spolehlivosti a kvalitě, která je podpořena zavedením systému řízení jakosti podle norem ISO 9001:2000. Více informací naleznete na http://www.sbs­.siemens.cz.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Getronics Media Relations
Siemens Business Services Press Relations
Philippe Bauwens, Press Officer
Tel: +31 20 586 1581
Tel: +32 2 536 29 71
Fax: +31 20 586 1455
Fax: +32 2 536 22 48
media@getronics.com
Press.belgium@si­emens.com