Hlavní navigace

USB klíč Verbatim Executive Secure

[Tisková zpráva] Praha, 16.10.2009 – USB klíč Executive Secure od Verbatimu je cenově dostupný bezpečnostní nástroj pro každého, kdo vyžaduje spolehlivé přenášení důvěrných dat. Disk obsahuje čtyři bezpečnostní funkce, které brání neoprávněnému přístupu k datům: 256bitové hardwarové AES šifrování, algoritmus pro hešování hesel, povinné zadávání hesla a automatické smazání veškerých dat po 20 neúspěšných pokusech o přístup. Executive Secure je již k dostání v obchodech v kapacitách 4, 8 a 16 GB za 639 Kč, 989 Kč, resp. 1729 Kč (doporučená maloobchodní cena).

Sdílet

Ztráta nebo krádež USB disku může mít devastující následky, jestliže se důležitá osobní či finanční data dostanou do nesprávných rukou. Nový USB klíč Executive Secure od Verbatimu zabrání neoprávněnému přístupu prostřednictvím 256bitového hardwarového AES šifrování a hardwarového ovladače zabezpečení. Společně s integrovanou ochranou heslem nabízí vynikající zabezpečení dat uložených na snadno použitelném a spolehlivém USB disku. Po 20 neúspěšných pokusech o zadání hesla jsou veškerá data na disku automaticky smazána, takže neoprávněné osoby nemají žádnou šanci k nim proniknout.

Také USB rozhraní je fyzicky chráněno díky výsuvnému mechanismu, který eliminuje potřebu samostatného ochranného víčka. Užitečná vestavěná LED dioda signalizuje, kdy je disk v provozu a přenáší data, jejichž maximální rychlost čtení je 11 MB/s a zápisu až 8 MB/s.