Hlavní navigace

Podle ICT Unie musí pokračovat rozvoj e-governmentu i další inovativní projekty

[Tisková zpráva] Praha, 20. září 2010 – ICT Unie, sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací, přikládá zásadní význam pokračování již probíhajících i plánovaných projektů směřujících k efektivně fungující a elektronizované veřejné správě. Stejně tak je přesvědčena o nutnosti koncepční podpory investic do rozvoje informačních a komunikačních technologií (ICT) v ČR ze strany vlády i širší politické reprezentace. To vše v konečném důsledku s cílem zvýšení konkurenceschopnosti a prosperity naší země.

Sdílet

„Věříme, že projekty v oblasti e-governmentu, zejména vybudování základních registrů veřejné správy a návazných aplikací, budou úspěšně dokončeny a významně zjednoduší agendy státu,“ prohlásil Svatoslav Novák, prezident ICT Unie. „Z toho následně bude profitovat nejen celá podnikatelská sféra, ale i běžný občan.“

Jak dále upozorňuje Svatoslav Novák, proklamace současné vlády i konkrétní prohlášení jejích představitelů vzbuzují naději, že tato oblast nebude odsunuta na periferii zájmu nebo vystavena drastickým úsporným opatřením. Svědčí o tom například vystoupení premiéra Petra Nečase před delegáty Sněmu Svazu průmyslu a dopravy ČR (zúčastnila se jej i ICT Unie), které se uskutečnilo 13. září v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Mezi šesti klíčovými oblastmi, na něž se vláda hodlá soustředit, premiér uvedl i „rozvoj infrastruktury, včetně dopravy, telekomunikací, energetiky, e-governmentu apod.“ (záznam celého projevu najdete zde).

ICT Unie komunikuje s politickou reprezentací a např. v rámci činnosti svých pracovních skupin dává doporučení pro rozvoj klíčových oblastí souvisejících s ICT. V průběhu října uspořádá na půdě Parlamentu ČR seminář, jehož cílem bude mj. podrobněji seznámit poslance a senátory se stanovisky expertů ICT Unie ohledně strategického směřování naší země a možných forem podpory rozvoje ICT sektoru. Ty byly rámcově zformulovány v programovém dokumentu nazvaném „Strategie ICT průmyslu v České republice“ s podtitulem „Zvýšení konkurenceschop­nosti ČR pomocí ICT“ (dokument ke stažení zde).

ICT Unie je profesní sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací i dalších podnikatelských a vzdělávacích subjektů, jehož cílem je zvýšit vnímání důležitosti zavádění a využívání moderních informačních technologií ve společnosti, včetně vytváření optimálních podmínek pro rozvoj veřejných sítí elektronických komunikací v České republice jako nezbytného předpokladu pro vytváření informační společnosti. Ve svých aktivitách navazuje na činnost Sdružení pro informační společnost (SPIS) a Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS). ICT Unie má více než osmdesát firemních členů, jejím prezidentem je Svatoslav Novák. Podrobnější informace na www.ictu.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).