Hlavní navigace

Usnesení k článkům Lidových novin a Mladé fronty Dnes z 23. 3. 2007, které se dotýkaly práce Etického panelu

[Tisková zpráva] Etický panel považuje za nutné reagovat na skutečnost, že oba články vyvolávají dojem, že panel rozhoduje pod cizím vlivem. Proto považujeme za nutné zdůraznit, že podklady Etickému panelu, jak vyplývá už z jeho statutu a jednacího řádu, připravuje výhradně tajemník panelu. K projednání sporné reportáže o dění na Vysoké škole umělecko-průmyslové, která je zmíněna v obou článcích, připravovala podklady z pověření generálního ředitele České televize pana Jiřího Janečka standardním způsobem tajemnice Etického panelu paní Zora Blümlová.

Sdílet

Členové Etického panelu dále zdůrazňují, že v případě jakýchkoli pochybností neuzavírají žádný projednávaný případ bez důkladného posouzení a žádají o doplnění podkladových materiálů.

Členové Etického panelu se dále ohrazují proti formulaci článku LN, parafrázující stanovisko šéfredaktora aktuální publicistiky České televize pana Jiřího Vondráčka: „Etický panel podle něho ve sporném případě (…) přijal přesně takové stanovisko, jaké mu Švehla (rozuměj Martin Švehla, ředitel úseku vnějších vztahů – poznámka E.P.) připravil.“ Usnesení Etického panelu formulovali jeho členové společně přímo na svém 3. letošním zasedání dne 21. března 2007 na základě opakované projekce reportáže, úplného textu stížnosti, stanoviska pana Jiřího Vondráčka a vlastní analýzy všech těchto materiálů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).