Hlavní navigace

Úspěch dokumentů České televize na Ekofilmu 2007

[Tisková zpráva] Na 33. ročníku Mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví EKOFILM 2007 (8. - 14. 10. České Budějovice a Český Krumlov) v konkurenci 54 soutěžních snímků (vybraných ze 142 přihlášených z 33 zemí světa) získaly ocenění tyto dokumenty České televize:

Sdílet

Sedláci – Cenu Ministerstva životního prostředí – režie Alena Činčerová, porota na něm ocenila přístup autorky k tématu, ve kterém v rozpětí několika let přiblížila příběhy sedláků, jejichž osudy mapují tmavá místa paměti české historie. Kamera Ervín Sanders.

Pokusná zvířata – Cena v kategorii Publicistika, zpravodajství – režie Zdenek Plachý, za volbu společensky nutné, současné a tíživé tematiky drastických pokusů na zvířatech. Porota si vážila skutečnosti, že prostřednictvím tohoto pořadu se otevírá možnost diskuse o této bezodkladné problematice. Kamera Jiří Strnad.

Oceněn byl také cyklus krátkých reportáží o unikátech české přírody, vysílaný Českou televizí Živé srdce Evropy – Cena Jihočeského kraje pro scenáristu Vladimíra Kořena, režie Robert Sedláček, Marián Polák. Cyklus zaujal autorským přínosem na téma patriotismu našich lidí vůči unikátním druhům biotopů, živočišných druhů a ekosystémů, které jsou součástí naší krajiny. Česká televize vysílá cyklus od pondělí do pátku v premiéře na ČT1 v 18.40 hod. a v repríze na ČT2 v 11.45 hod. „Máme z ocenění obrovskou radost, zvlášť když jsme viděli v jaké konkurenci se soutěžilo,“ říká za autorský tým scenárista a moderátor pořadu Vladimír Kořen a dodává: „Musíme zároveň poděkovat dvěma institucím Ministerstvu životního prostředí za podporu finanční a České televizi za podporu programovou. Bez této pomoci by cyklus Živé srdce Evropy nikdy nevznikl.“ Více informací: www.ceskatele­vize.cz/program