Hlavní navigace

Úspěchy TrustPort Antiviru pokračují

[Tisková zpráva] Brno, 24. 3. 2010 – TrustPort Antivirus, kompaktní bezpečnostní software pro osobní počítače, zabodoval v posledním nezávislém testu, uskutečněném sdružením AV-Comparatives. TrustPort Antivirus se zařadil mezi čtyři nejlepší produkty, pokud jde o celkovou detekci škodlivých kódů. Testování proběhlo za použití vzorků v současnosti převažujícího malwaru, nasbíraných během uplynulých osmi měsíců. Na základě provedeného testování TrustPort Antivirus získal nejvyšší ocenění AV-Comparatives Advanced+.

Sdílet

Své produkty předložilo k testování dvacet antivirových výrobců, včetně čtyř nováčků. Test se zaměřil na skenování na vyžádání uživatele, nikoli na automatické skenování otvíraných a zavíraných souborů. Testovací sada vzorků se skládala ze 77 % z trojanů, z 11 % z backdoorů, z 10 % z červů a z 2 % z klasických virů. Dohromady bylo v testu použito na 1,2 milionu vzorků malwaru. Sbírání vzorků skončilo týden před finální aktualizací testovaných produktů.

Celková detekce TrustPort Antiviru dosáhla 99,1 %. Většina ostatních produktů skončila někde mezi 80 % a 98 %. TrustPort Antivirus odhalil 99,7 % klasických virů, 99,9 % makro virů, 99,8 % červů, 99,3 % backdoorů a 99 % trojanů. Celkově lze říci, že TrustPort prokázal téměř dokonalou detekci.

Tři z testovaných produktů vykázaly podstatně nižší detekční poměr, když skenovaly bez trvalého internetového připojení. To znamená, že jejich výkon byl silně závislý na komunikaci s dalšími stroji v internetu. Jeden z těchto produktů předvedl mírně vyšší detekci než TrustPort Antivirus, když používal internetové připojení, ale radikálně nižší detekci než TrustPort Antivirus, když nebylo připojení k dispozici. To v důsledku posunuje TrustPort Antivirus mezi tři nejlepší bezpečnostní řešení.

Vyšší detekční poměr může znamenat rovněž vyšší riziko falešných poplachů. Spolu se vzorky škodlivých kódů tak testy zahrnují čisté vzorky, aby ověřily přesnost antivirových produktů. Zatímco deset nejlepších produktů, včetně TrustPort Antiviru, nepřekročilo hranici deseti falešných poplachů, ostatní produkty mylně ohlásily až několik desítek virových infekcí. Udržování nízkého počtu falešných poplachů je velmi důležité pro zákazníky, kteří si nepřejí, aby jim antivirový software komplikoval práci.

Antimalwarová technologie společnosti TrustPort, vybudovaná na několika skenovacích motorech, je základem produktů TrustPort Antivirus, TrustPort PC Security, TrustPort USB Antivirus a TrustPort Net Gateway. Všechny tyto produkty, odlišující se co do účelu i funkcionality, sdílejí stejnou oceněnou technologii, chránící osobní počítače či dokonce počítačové sítě proti všem druhům kybernetického zločinu.

Nabídka TrustPortu se brzy rozšíří o nový produkt, směřující mezi domácí i podnikové zákazníky. TrustPort eSign Pro přinese jednoduchý způsob, jak elektronicky podepisovat a spolehlivě šifrovat dokumenty. Na světové trhy vstoupí během dubna.

Profil společnosti TrustPort
TrustPort je významným výrobcem softwarových řešení pro ochranu osobních počítačů a počítačových sítí, pro zabezpečenou komunikaci a pro spolehlivé zajištění dat. Domácnostem a malým kancelářím nabízí především kompaktní řešení TrustPort Antivirus a ucelený balík TrustPort PC Security. K ochraně přenosných paměťových médií slouží unikátní produkty TrustPort USB Antivirus a TrustPort U3 Antivirus.

Na úrovni firemní počítačové sítě TrustPort poskytuje zejména bezpečnostní řešení TrustPort Net Gateway a pokročilou kontrolu webového obsahu TrustPort WebFilter. Pro řešení bezpečnosti pracovních stanic jsou určeny produkty TrustPort PC Security Business a TrustPort Antivirus Business, instalované a udržované pomocí centrální správy TrustPort Management.

Produkty TrustPort se vyznačují komplexním přístupem k bezpečnosti počítače a sítě. Chrání proti známým hrozbám a odhalují nová nebezpečí. Vedle aplikací pro detekci a likvidaci škodlivých kódů a nevyžádané pošty poskytuje TrustPort nástroje pro spolehlivé šifrování, elektronické podepisování, bezpečnou skartaci nepoužívaných citlivých dat. Serverová řešení nabízejí progresivní metody ochrany poštovního a webového provozu firmy. Zajišťují také bezpečnou autorizaci uživatelů při vzdáleném přístupu do sítě.

Společnost TrustPort patří do Cleverlance Group, která se řadí mezi největší středoevropské podniky, poskytující řešení a služby v oblasti informačních technologií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).