Hlavní navigace

Úspěšná neděle ČT4

[Tisková zpráva] V neděli 19. června dosáhl sportovní program ČT4 v celodenním podílu na publiku výborného výsledku 5,20 %. Přispěly k tomu přenosy z ME v atletice družstev ze Švédska a zejména vítězství našich reprezentantů do 21 let nad Anglií na fotbalovém ME v Dánsku.

Sdílet

Více než tříhodinový přenos z ME v atletice družstev začal na ČT4 v 14:39 hodin. Atletická klání sledovalo průměrně 136 tisíc diváků starších patnácti let (sledovanost 1,5 %, podíl na publiku 7,50 %). Celý přenos zasáhl (alespoň tříminutová kontinuální sledovanost) 456 tisíc dospělých diváků.

Večer od 20:23 hodin pak začal přenos z ME ve fotbalu do 21 let, kde naši reprezentanti bojovali o postup do semifinále s Anglií. Dramatické střetnutí našich „lvíčat“, která vybojovala postup českého týmu do semifinále evropského šampionátu až v samotném závěru utkání na úkor favorizované Anglie, sledovalo v průměru 341 tisíc dospělých (sledovanost 3,9 %, podíl na publiku 9,63 %, viz graf). Samotný zápas (pouze jednotlivé poločasy, bez reklam, vstupů ze studií a rozhovorů) sledovalo 390 tisíc dospělých diváků (sledovanost 4,4 %, podíl na publiku 10,73 %). Celý přenos celkově zasáhl (alespoň tříminutová kontinuální sledovanost) 920 tisíc diváků starších patnácti let.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).