Hlavní navigace

Úspěšné jaro Edice ČT

[Tisková zpráva] Františkova velká kniha pohádek vydaná Edicí ČT získala ocenění Zlatá stuha 2007 ve Výtvarné části za ilustrace Lucie Dvořákové.

Sdílet

Slavnostní vyhlášení cen Zlatá stuha 2007 se konalo 27. května v konírně Nosticova paláce – Ministerstvo kultury ČR za účasti nakladatelů a autorů nominovaných knih, novinářů a dalších osobností české literární scény. K úspěchům Edice ČT v letošním ročníku Zlaté stuhy patří také nominace knihy O češtině v literární části.

Františkovu velkou knihu pohádek vydala Česká televize v Edici ČT v roce 2007. Kniha s ilustracemi Lucie Dvořákové, autorky výtvarné podoby Františka, vyšla v Ediční řadě VELKÝCH KNIH pro děti a je zamýšlena i jako čtení pro začínající čtenáře. František z Fanfárie, oblíbený žlutý skřítek z cyklického a inspirativního pořadu pro děti předškolního věku Kouzelná školka, zve s kamarádkou Majdou děti do pohádky, v níž vždy hraje hlavní roli a vrhá se po hlavě do nejrůznějších dobrodružství, pří kterých zažije spoustu legrace.

Zlatá stuha je celostátní soutěží v oblasti knižní tvorby pro děti a mládež. Jejím posláním je ocenit významné a hodnotné tvůrčí i ediční činy a zdůraznit tímto způsobem kulturní i společenskou prestiž jak oceněných děl a jejich autorů, tak i tvorby, vydávání a šíření kvalitních knih pro děti a mládež jako celku. Vyhlašovateli soutěže jsou společně Česká sekce IBBY (Mezinárodní sdružení pro dětskou knihu), Obec spisovatelů, Klub ilustrátorů dětské knihy a Obec překladatelů. Soutěž je vyhlašována jednou do roka, má tři části zaměřené na oblast původní české tvorby pro děti a mládež, na oblast překladovou a výtvarnou.

Vedle úspěchu v soutěži Zlatá stuha 2007 se Edice ČT může pochlubit oceněním z dubnové celostátní soutěže SUK – Čteme všichni. Titul Maharal – tajemství talismanu se zde umístil na druhém místě v kategorii Cena děti.

Anketu SUK – Čteme všichni pořádá Sukova studijní knihovna literatury pro mládež k Mezinárodnímu dni dětské knihy 2. dubna. Udělují se Ceny dětí nejoblíbenější dětské knize uplynulého roku a Ceny profesora Václava Františka Suka za přínos k rozvoji dětského čtenářství, kterou uděluje porota učitelů na základě výsledků ankety žáků základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Každoročně se jí účastní více než tisíc dětí z celé republiky. Od roku 1996 je udělována i Cena knihovníků Klubu dětských knihoven SKIP.

Letošní jaro bylo pro tituly Edice ČT opravdu úspěšné. S cenami v rukách jsme oslavili druhé narozeniny nakladatelství České televize.

Bližší informace naleznete na www.edicect.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).