Hlavní navigace

Úspěšný film Bobule uvede v sobotu TV Nova v televizní premiéře

[Tisková zpráva] Televizní premiéru filmového hitu s názvem Bobule, který nás zavede na moravské vinice, odvysílá televize Nova v sobotu 24. října 2009 ve 20 hodin. Na vzniku filmu se TV Nova jako koproducent podílela stejně jako na jeho pokračování s titulem 2Bobule. Ten vstoupí ve čtvrtek 22. října 2009 do kin.

Sdílet

Praha 21. října 2009 – Českou komedii Bobule… nevinně o víně uvidí televizní diváci poprvé již v sobotu 24. října 2009 ve 20 hodin na obrazovce televize Nova, která je koproducentem snímku. Příběh sympatického inteligentního podvodníčka byl inspirován příběhem mystifikátora a podvodníka Lukáše Kohouta, jakéhosi moderního barona Prášila, který jako falešný asistent ministra zahraničí Jana Kavana cestoval na zfalšované objednávky, vystavené jménem sněmovny, letadlem po celém světě.

Honza (Kryštof Hádek) má kámoše Jirku (Lukáš Langmajer), který moc rozumu nepobral, ale umí geniálně oblbnout ženské. Toho využívají i při podvodech s byty, auty a všude, kde vycítí příležitost. Honza se náhodou dozví, že jeho moravský děda (Lubomír Lipský) umírá a doktoři mu dávají rok života, a tak mu zařídí dovolenou jeho snů. Díky tomu najde sám, co hledal a po čem toužil. Příběh je potvrzením moudra, že když už se moc v životě plácáš, je nejlepší vrátit se ke kořenům. Dále hrají Tereza Voříšková, Václav Postránecký, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová a další. Režie Tomáš Bařina.

V těchto dnech přichází do kin i pokračování příběhu o víně s názvem 2Bobule, který TV Nova rovněž koprodukovala. Slavnostní premiéra se uskuteční dnes večer v pražském Palace Cinemas Slovanský dům.