Hlavní navigace

Úspěšný internetový kurs angličtiny pro české děti zdarma

[Tisková zpráva] Do Česka přichází Mingoville, internetový kurz angličtiny (www.mingoville.cz). Díky sponzorům je tento kurs nabízen uživatelům v České republice zcela zdarma. V zemi svého vzniku i v jiných místech světa jej používá více než 100 000 dětí. Zábavný e-learningový program byl v soutěži vybrán dánským ministerstvem školství a doporučen učitelům pro výuku angličtiny na prvním stupni základních škol. Kurs pomáhá dětem nejen učit se nová slovíčka, ale umožňuje jim také s nově nabytými znalostmi ihned pracovat – tvořit vlastní příběhy nebo trénovat výslovnost nahráváním slovíček či karaoke písní.

Sdílet

On-line kurs Mingoville se v Česku spouští ve speciální sponzorované verzi. To znamená, že společnost Mingoville před vstupem na trh oslovila silné společnosti, které jsou ochotny jej pro české děti sponzorovat. Pro koncové uživatele je tedy zcela zdarma. V jiných zemích světa, včetně Dánska, je kurz plně placený.Kurs je také výjimečný tím, že celý probíhá na internetu, uživatelé si tedy nemusí objednávat žádná CD. Veškerý pokrok je uživateli ukládán do online účtu. S učením tak lze začít okamžitě.

Kurs na www.mingoville.cz využívá nejnovější pedagogické poznatky, podle nichž hravost a intuitivnost dětí tvoří velkou část jejich potenciálu k učení. Kurs je proto navržen velmi zábavnou a hravou formou. Při používání aplikace jsou děti neustále vystaveny mluvené angličtině, což rychle vede ke zlepšení výslovnosti. Dokonce ani pokyny v rámci aplikace nejsou v češtině. To samé platí pro slovník, kde nejsou uvedena všechna slovíčka, takže neustálé hledání překladů neodvádí pozornost od výuky. Děti jsou nuceny uhodnout význam některých slovíček z kontextu i grafiky, což přesně odpovídá jejich zvídavé povaze.

Mingoville je virtuální městečko obydlené plameňáky. Setkáte se s několika generacemi rozvětvené rodinky Pinkeltonů. Každá z postaviček má svou úlohu při výuce angličtiny. Povolání nebo pozice v rodokmenu, představované jednotlivými postavičkami jsou vázány na soubor slovíček. Postavičky plameňáků je pak dětem velmi zábavnou a sugestivní formou představí.

Plameňáci slouží i jako průvodci úkoly, které na děti čekají. Děti s nimi mohou vyplňovat různé kvizy, omalovávat, nebo si nahrát písničku a publikovat ji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).