Hlavní navigace

Úspěšný retro seriál Druhý dech je po letech zpátky! Od zítřka každou středu na TV Nova!

[Tisková zpráva] Populární seriál režiséra Hynka Bočana Druhý dech, který byl natočen v 80. letech minulého století, bude od 4. ledna 2012 vysílat TV Nova. Ve třináctidílném dramatu se objeví v hlavních rolích české herecké hvězdy Josef Abrhám a Ivana Chýlková. Příběhy lidí, které spojuje práce v družstevním teletníku, uvidí diváci vždy ve středu od 20 hodin.

Sdílet

Praha, 3. ledna 2012 – Milovníci retro seriálů si od 4. ledna 2012 přijdou na své. Tento den TV Nova spustí vysílání třináctidílného seriálu Druhý dech, s jehož hrdiny budou diváci trávit středeční večery vždy od 20 hodin. Hlavní i vedlejší postavy seriálu režiséra Hynka Bočana spojuje jedno místo – supermoderní družstevní teletník v Brodu, který má vyřešit problémy odchovu telat. Pracovníci se stanou hrdiny celého okresu, pokud uspějí. Odchovat telata, z nichž vyrostou dobré krávy dojící dostatek kvalitního mléka, je však těžší, než by se mohlo zdát. A když se do toho připojí problémy soukromé, je na drama zaděláno…

Druhý dech je spletenec příběhů plných osobních proher a výher, vztahových dramat, ale také problémů s chovem telat, který se odehrává v prostředí velkokapacitní živočišné výroby. Od jeho pracovníků má velká očekávání celý okres a jako posila do továrny přichází zhrzený inženýr Vydra (Josef Abrhám), jemuž se zhroutil pracovní i osobní život. K odchovu telat má svůj osobitý a z pohledu okresních kádrů poněkud buřičský postoj. Vydrův osud se během krátké doby propojí s vedoucím továrny Karlem Víchou (Vladimír Kratina), krásnou veterinářkou (Ivanou Chýlkovou) nebo mladičkou Slovenkou Veronikou (Veronika Žilková), která se provdala za údržbáře Václava (Marek Vašut).

Hynek Bočan, který seriál režíroval, do vedlejších rolí obsadil další populární herecké osobnosti jako Jiřinu Bohdalovou, Radoslava Brzobohatého, Jaroslavu Obermaierovou, Stellu Zázvorkovou, Vladimíra Dlouhého nebo Jiřího Sováka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).