Hlavní navigace

ÚSPĚŠNÝ START TELEVIZE PRIMA I PRIMA COOL

[Tisková zpráva] Televize Prima i Prima COOL vstoupily do roku 2010 úspěšně. Diváci jednoznačně potvrdili, že vítají návrat policejní komisařky Julie Lescautové na televizní obrazovky, a to v premiérových dílech. Stejně tak Prima COOL má za sebou úspěšné vykročení do nového roku.

Sdílet

Neděle 10. 1. byla pro Televizi Prima skutečně milionová. Vysokou sledovanost měly Zprávy TV Prima, které sledovalo celkem 1.104.000 diváků v cílové skupině Dospělí 15+, a dosáhly tak celkového podílu na trhu 29,83 %. Na jejich úspěch navázal francouzský kriminální seriál Julie Lescautová. Sympatická komisařka přilákala k obrazovkám 965.000 diváků v cílové skupině Dospělí 15+, a dosáhla tak 23,90% podílu na trhu.

Do roku 2010 úspěšně vykročila i televizní stanice Prima COOL, která v minulém týdnu měla průměrný share 3,03 % v cílové skupině Dospělí 15–40, tedy v cílové skupině, na kterou je převážně zaměřena, a poprvé od začátku měření tak překročila 3% hranici. V této cílové skupině se tak minulý týden z hlediska podílu na trhu stala Prima COOL vítězem mezi novými, „digitálními“ televizními stanicemi (Prima COOL, Nova Cinema, TV Barrandov). Diváci přivítali žlutou rodinku – Simpsonovi, diváckou základnu si vybudoval Faktor Strachu a také například seriál Chuck. Zájem o akční film pak potvrdil Jackie Chan a film První rána, který sledovalo celkem 159.000 diváků, a dosáhl tak 3,87% podílu na trhu v cílové skupině Dospělí 15+. V cílové skupině Dospělí 15–40 byl podíl na trhu ještě vyšší – 5,77 % a sledovalo jej 70.000 televizních diváků, kteří právě sledovali televizní obrazovku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).