Hlavní navigace

USRobotics dodává telefon kompatibilní se Skype

[Tisková zpráva] Společnost USRobotics zahájila prodej svého USB internetového telefonu, USR9600. Tento telefon, spolupracující s aplikací internetové telefonie Skype, je prvním modelem v nové produktové řadě pro přenos hlasu po IP sítích (VoIP, Voice over Internet Protocol). Společnost USRobotics tímto uvedením vstupuje na trh vybavení pro VoIP, který podle údajů výzkumných společností dosahuje velikosti 473 milionů USD a má více než 17 milionů uživatelů.

Sdílet

„Nový USB telefon je prvním v řadě VoIP produktů, které uvedeme na trh v nejbližší době,“ říká Rizwan Akbar, produktový manager společnosti USRobotics. „Naši zákazníci mají zájem o volání přes IP, které vypadá, funguje a zní jako tradiční hovory, a to vše za zlomek nákladů tradičního telefonování. USB telefon USRobotics přesně vystihuje tyto požadavky.“

Internetový telefon USR9600 zpřístupňuje uživatelům bezplatné hovory s využitím aplikace Skype, PC a širokopásmového internetového připojení. Telefon, velikostně blízký mobilním telefonům, se připojuje k portu USB standardu 1.1 nebo 2.0 a umožňuje snadnou hlasovou komunikaci všem uživatelům Skype. Plně vybavený LCD displej zajišťuje přehled o stavu hovoru a podporuje zobrazení čísla volajícího, zatímco klávesnice umožňuje sestavení hovoru s kýmkoliv z adresáře Skype nebo při aktivní službě SkypeOut na libovolné telefonní číslo.

Telefon USR9600 je navržený zejména pro aplikaci Skype, nicméně lze ho použít s jakýmkoliv systémem pro instant messaging podporujícím hlasovou komunikaci. Funkce jako potlačení ozvěny a omezení šumu zajišťují kvalitu hovorů i v systému VoIP a přináší uživatelům komfort klasického telefonování, ovšem za výrazně nižší náklady.

Cena a dostupnost
Telefon USR9600 se v České republice již prodává u distributorů firmy USRobotics (společnosti RRC, www.rrc.cz, a TechData, www.techdata.cz) a u dalších dealerů prodávajících výrobky USRobotics. Doporučená koncová cena je 890 Kč +DPH.

Další produkty USRobotics pro VoIP
Společnost USRobotics ve své řadě produktů pro VoIP plánuje uvést rovněž telefonní adaptér pro VoIP, USB telefon s hlasitým odposlechem a 4portový bezdrátový směrovač s dvěma porty pro VoIP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).