Hlavní navigace

Už podruhé se vydáme Se Čtyřkou na vrchol

[Tisková zpráva] Po úspěšné premiéře v loňském roce bude v sobotu 10. února zahájena ve Špindlerově Mlýně druhá série závodů pro všechny amatérské lyžaře Se Čtyřkou na vrchol aneb Nová energie českého lyžování, jejímž partnerem je opět sportovní kanál České televize ČT4. Do prvního ročníku, v němž si třicet nejlepších mohlo vyzkoušet skutečnou přípravu lyžařských profesionálů, se zapojilo celkem 1500 nadšenců. Od soboty 11. února až do neděle 23. března přiblíží jedinečnou atmosféru závodu i vysílání ČT4.

Sdílet

Po mimořádném úspěchu loňského prvního ročníku se sportovní kanál České televize chystá i letos probudit v televizních divácích nadšení pro zimní sporty a zprostředkovat jim výjimečnou atmosféru, jež projekt Se Čtyřkou na vrchol provází. Na rozdíl od loňského roku chce letos lyžaře přivítat nejenom ve Špindlerově Mlýně, ale několik závodů základní části se bude konat také na Moravě – ve SKI areálu Bílá v Beskydech.

„Projekt Se Čtyřkou na vrchol je pro nás výjimečný v přímé interakci s lidmi a diváky ČT4. Ohlas z loňského roku byl opravdu mimořádný a věříme, že i letos se zapojí mnoho amatérských lyžařů a sportovních fanoušků, kterým nabídneme další skvělé zážitky,“ říká výkonný ředitel ČT4 Jiří Ponikelský.

Účastníci loňského semifinálového kempu si mohli vychutnat zázemí velkého závodu se vším, co k tomu patří. Během tří dnů jim byli k dispozici trenéři, servismani, fyzioterapeuti i bývalí špičkoví lyžaři. Deset nejlepších se navíc zúčastnilo závěrečného vrcholu lyžařské sezony, tedy oficiálního mistrovství České republiky v alpském lyžování. Projekt měl velký ohlas u televizních diváků. Během února a března zasáhlo premiérové vydání pořadu ve vysílání ČT4 776 tisíc dospělých diváků.