Hlavní navigace

Uzavření soutěže na nové logo ČT

[Tisková zpráva] Nové logo ČT, které bude prvním krokem k celkové modernizaci grafického stylu televize veřejné služby, zveřejní Česká televize koncem letošního léta. Půjde o vítězný návrh z právě probíhající soutěže na nové logo a nový vizuální styl, kterou ČT vyhlásila v březnu t.r.

Sdílet

Do soutěže přišlo celkem 73 návrhů, z nichž 7 postoupilo do jejího II. kola. Osloveni byli grafici prostřednictvím největších profesionálních designérských organizací ČR; studia, zabývající se primárně korporátní a televizní grafikou, a také grafici ČT. Zaslané návrhy hodnotí a nové řešení loga a navazujícího systému značení ostatních kanálů vybírá mezinárodní skupina nezávislých odborníků, jejímiž členy jsou zástupce britské BBC a francouzské ARTE, profesionálové z oboru grafický design, vizuální komunikace, marketing a televizní grafika.

Cílem soutěže je zavedení jednotného designu, sjednocení užívání značky ČT ve všech studiích a definování závazného manuálu praktických aplikací loga, a to s ohledem na neustálý vývoj na televizním trhu zejména v oblasti digitalizace a nových kanálů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).