Hlavní navigace

Uživatelé virtualizačního řešení Virtuozzo poskytují služby šetrné k životnímu prostředí

[Tisková zpráva] Praha, 13. srpna 2007 – Rostoucí ceny elektrické energie a tlak na snižování její spotřeby vedou poskytovatele internetových služeb a dodavatele informačních technologií k hledání nových cest. Jednou z nich je virtualizace počítačové infrastruktury, kterou umožňuje řešení Virtuozzo společnosti SWsoft (www.swsoft.com/virtuozzo).

Sdílet

„Virtuozzo poskytuje nejvyšší dostupnou hustotu mezi virtualizačními platformami. Na jednom fyzickém serveru je možné provozovat až stovky virtuálních prostředí, což maximalizuje potenciál pro úsporu elektrické energie,“ řekl Sergej Bělousov, šéf firmy SWsoft. „Virtuozzo není jen prostředkem k šetrnému přístupu k přírodě, poskytovatelům hostingových služeb navíc pomáhá zvýšit efektivitu využití jejich datových center.“

Mnozí zákazníci firmy SWsoft dokázali díky řešení Virtuozzo výrazně snížit spotřebu elektrické energie:

  • Americký poskytovatel hostingových služeb ServInt Internet Services (www.servint.net) odhaduje, že převodem zákazníků z fyzického serveru na virtuální ušetřila firma 85 procent nákladů na elektrickou energii.
  • Host Europe (www.hosteuro­pe.de), jedna z největších německých hostingových firem, vyčíslila úsporu elektrické energie u zákazníků virtuálního hostingu na 63 procent.

Poskytovatelé internetových služeb provozují datová centra s tisíci serverů. Například datové centrum o rozloze 4 650 metrů čtverečních spotřebuje denně přibližně 4 megawatty elektrické energie, což je ekvivalent 57 barelů ropy. Podle předpovědi společnosti Gartner (http://www.gar­tner.com/it/pa­ge.jsp?id=4968­19) by brzy mohly výdaje na energie tvořit více než 50 procent celkových nákladů na IT v rozpočtu typického datového centra.

O společnosti SWsoft
Firma SWsoft je přední světovou společností na trhu virtualizačního a automatizačního softwaru, který pomáhá firmám a poskytovatelům internetových služeb optimalizovat využití informačních technologií. Celosvětově používá software společnosti více než 130 tisíc serverů a 500 tisíc osobních počítačů. Mezi produkty firmy SWsoft patří Virtuozzo, přední řešení na virtualizaci operačního systému, Parallels umožňující virtualizaci desktopů a Plesk, jeden z nejpoužívanějších ovládacích panelů pro hosting. Společnost byla založena v roce 1999 a v současné době má svá zastoupení v Severní Americe, Evropě a Asii. Více informací lze nalézt na webové adrese www.swsoft.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).