Hlavní navigace

Nový trend: uživatelé žádají druhý monitor k notebookům a rozšiřující periferie

[Tisková zpráva] Společnost Electro World, největší elektroobchod u nás, vítěz ankety „Obchodník roku elektro“ pro rok 2007, zaznamenala nový trend, kdy si zákazníci nakupují druhé monitory ke svým notebookům a další periferie obohacující jejich výbavu.

Sdílet

„Druhý monitor k notebooku má větší uhlopříčku a tudíž dovoluje uživateli používat notebook s ještě větším komfortem. Na cestách mohou používat zabudovaný monitor, a doma nebo v kanceláři velký a ergonomický“, dodal k trendu generální ředitel společnosti Electro World Česká republika Jiří Klíčník.

Silný zájem veřejnosti o přenosné počítače – notebooky – potvrzuje nadále sílící tendenci k používání mobilních zařízení. „Notebooky jsou výkonnější, stále levnější a přináší svému uživateli mnoho výhod. Ve srovnání s loňským rokem, kdy byl poměr prodeje notebooků a tradičních PC 60:40, je dnes jasné, že notebooky jsou populárnější a poměr se změnil na 70:30,“ řekl Jiří Klíčník, o zájmu zákazníků o tyto druhy počítačů.

„Jedno z našich zjištění odhaluje trend, kdy si uživatelé pořizují notebooky s 12palcovými nebo 15palcovými LCD panely, aby mohli být mobilní a mohli pracovat kdekoliv a kdykoliv. Pro dlouhodobou práci doma nebo v kanceláři si ale vybírají druhý, větší monitor, a ten nechávají na svém stole,“ doplnil informaci Jiří Klíčník.

Notebook lze také snadno obohatit o další periferie, které zvýší ergonomiku práce s ním a sníží únavu uživatele. Jednou z nich jsou také tzv. Docking stations. Jedná se o příslušenství, ke kterému se notebook připojí na pracovním stole a uživatel tak získá mnohem více možností, jak k němu připojit další periferie: skener, tiskárnu, externí pevný disk, klávesnici nebo myš nebo i další užitečná zařízení, a mimojiné také druhý monitor. „Česky nazývané „dokovací stanice“ zvýší uložení notebooku o několik desítek centimetrů nahoru a jejich zabudované monitory přiblíží do úrovně očí, což má pozitivní vliv na ergonomii používání notebooků. Mohou také obsahovat samostatné bezdrátové klávesnice,“ dodal Jiří Klíčník.