Hlavní navigace

V Alza.cz obsluhují zákazníky roboti

[Tisková zpráva] Alza.cz, největší obchod s počítači a elektronikou v České republice, ještě více urychlil výdej objednávek. Dosáhl toho díky použití robotů – sofistikovaných platebních automatů. Ty jsou schopny odbavit zákazníka do 30 sekund včetně vrácení hotovosti a tisku výdejního lístku.

Sdílet

V kamenné prodejně v Praze 7 – Holešovicích provozuje Alza.cz aktuálně čtyři platební automaty. Průměrně hodnota, kterou zákazníci prostřednictvím automatů zaplatí se v současnosti pohybuje na hranici čtyř tisíc korun. V případě plného vytížení prodejny je automat průměrně 5× rychlejší než prodejce z masa a kostí.

Má-li zákazník připravenou hotovost a číslo objednávky, odbaví automat jeho zakázku do 30 sekund. A to včetně vrácení hotovosti a tisku výdejního lístku.

Použití platebních automatů je jednoduché: Pokud je zboží skladem, vyťuká zákazník na dotykové obrazovce číslo objednávky. Pak postupně vloží mince a bankovky až do zaplacení ceny objednávky. Automat mu přesně vrátí do poslední mince. S výdejním lístkem pak zamíří zákazník ke skladu a odnese si zakoupené zboží domů.

Unikátní platební automaty společnosti Alza.cz zajišťují maximální bezpečnost v podobě použití pokročilých technologií detekce bankovek a mincí a nulovou chybovost – automat několikrát ověřuje přijatou i vydanou hotovost. Každé zadané číslo, každá jedna vrácená mince – všechny operace automatů jsou archivovány v systému. Samozřejmostí je nepřetržitě připojená záloha elektrické energie pro případy výpadku proudu.

Tak výjimečný způsob obsluhy je možné vidět v České republice pouze v Alza.cz. Chcete vědět víc? Na Alza.cz udělejte objednávku a přijďte se nechat obsloužit robotem.