Hlavní navigace

V Brně byl zprovozněn nový internetový uzel CBIX

[Tisková zpráva] Brno, 15.5. 2006 – Commercial Brno Internet Exchange (CBIX) je název nového propojovacího centra internetových sítí, který spustila společnost Master Internet. Po pražském NIX.CZ jde o druhý peeringový bod na českém území.

Sdílet

Zkušební provoz peeringového uzlu CBIX byl zahájen 8. května. Cílem projektu komerčního internetového uzlu je především vytvoření geografické alternativy ke stávajícímu uzlu NIX.CZ. Druhým přínosem by měla být vyšší stabilita a dostupnost připojených sítí.

Významná je i funkce regionální „křižovatky“. Výměnný bod CBIX bude zprostředkovávat komunikaci mezi sítěmi moravských společností, kterým se tím pádem sníží náklady na domácí konektivitu. Zároveň svou geografickou polohou brněnský uzel umožní snadnější propojení se sítěmi ze sousedního Slovenska a Rakouska.

Peeringové centrum CBIX bylo vytvořeno ve spolupráci se společností Cisco Systems Czech Republic s.r.o. Ta dodala ethernetový přepínač Cisco Catalyst 6506. Všechny technologie se nachází v prostorách housingového centra společnosti Master Internet v Brně na ulici Cejl. Další informace jsou dostupné na internetové adrese www.cbix.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).