Hlavní navigace

V Brně se opět sejdou herní tvůrci

[Tisková zpráva] Již pátým rokem proběhne v Brně konference středoevropských tvůrců počítačové zábavy,Game Developers Session 2007. Tento rok se setkání uskuteční ve dnech 11. - 13. května a je tradičně určeno všem tvůrcům, kteří se věnují vývoji počítačových, konzolových a mobilních her, ať už v práci nebo ve volném čase.

Sdílet

Už popáté je pro všechny zájemce o tvorbu her připravena řada zajímavých přednášek a dílen zkušených herních tvůrců. Řeč bude o všech důležitých tématech z oblasti vývoje her a přichystány jsou přednášky o navrhování her, vytváření příběhů, herní animaci, 3D modelování, programování, hudbě i financování a vedení projektů. Tradiční součástí konference bude páteční prezentace komerčních i nezávislých herních projektů, dokončených v uplynulém roce a o vývoji svých posledních her zde budou přednášet zástupci většiny českých a slovenských herních studií. Večer pak proběhne doprovodná akce v klubu Mersey, kde budou vyhlášeny výsledky letošní soutěže nezávislých her a vybraní tvůrci budou oceněni hodnotnými dárky.

Vedle prezentací, přednášek a dílen je GDS důležitou událostí pro vzájemné setkávání herních tvůrců. Nezávislé týmy zde vyjednávají spolupráci na budoucích projektech, herní producenti hledají nové talenty do svých firem a herní žurnalisté využívají situaci, kdy mohou vyzpovídat zástupce všech zdejších studií a dovědět se ledacos ze zákulisí.

Letošní setkání proběhne ve dnech 11. – 13. května 2007 v nově zrekonstruovaném kulturním domě Rubín. Důvodem, proč se koná tato ojedinělá akce vždy v Brně, je zčásti zdejší silná koncentrace herních tvůrců a zčásti lepší dostupnost pro slovenské účastníky. Aktuální program naleznete na stránce http://GDS.Ces­keHry.cz/gds2007­.html, kde je zároveň možnost registrovat se k účasti a výrazně tím ušetřit na vstupném.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).